19 دی: عضو هیأت علمی سازمان پزشکی قانونی گفت: خیلی از افراد برای کاهش وزن و جوانان به قصد ایجاد عضله در توده بدنی از داروها و ترکیبات تقلبی استفاده می‌کنند.
مریم اخگری عضو هیأت علمی سازمان پزشکی قانونی و متخصص سم و داروشناسی گفت: یکی از مشکلات بزرگ کشور ما استفاده از دارو‌های تقلبی است که با برچسب کاملا گیاهی در بسیاری از عطاری‌ها توزیع می‌شوند.
وی ادامه داد: این توزیع از طریق شبکه‌های ماهواره‌‎ای انجام می‌شود. خیلی از افراد از طریق اینترنت و شبکه‌های مجازی، این دارو‌ها را به دست مصرف کننده می‌رسانند. خیلی از مردم هم برای کاهش وزن و جوانان به قصد ایجاد عضله در توده بدنی آنها را استفاده می‌کنند.
اخگری مطرح کرد: افراد به منظور ترک پرخاشگری، ترک اعتیاد و خیلی‌ها به قصد تقویت قوای جنسی از ترکیبات متنوع استفاده می‌کنند که این ترکیبات اصلا ترکیبات خالص گیاهی نیست. حتما باید توجه کرد که از دارو‌ها و ترکیباتی استفاده شود که روی آن‌ها تاییدیه، مجوز وزارت بهداشت و برچسب سلامت ثبت شده باشد و همیشه به اصالت دارو توجه داشته باشند.
این متخصص سم و داروشناسی افزود: اگر در حین استفاده از این دارو‌ها عوارض جانبی را حس می‌کنید، مطمئن باشید که دارو‌ها و ترکیبات با یکسری از مواد ترکیب شده اند. ترکیب شدن این‌ها به این صورت است که یکسری قرص‌های مخدر را می‌کوبند و آن را داخل کپسول قرار می‌دهند و به دست مصرف کننده می‌رسانند. چون این دارو‌ها دوز مشخصی ندارند، فرد را به مقادیر سمی و حتی مرگ پیش می‌برند و افرادی را داشته‌ایم که از این دارو‌ها و ترکیبات به قصد کاهش وزن و ترک اعتیاد استفاده کرده و دچار مسمومیت شدید شده اند.

  • نویسنده :
  • منبع :