19 دی: مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از واژگونی اتوبوس محور قم _شاهین دژ در مائین بلاغ تکاب آذربایجان غربی خبر داد.
امیر جعفرزاده در طی اعلام این حادثه اظهار کرد: در ساعت ۲:۳۷ دقیقه بامداد روز جمعه ۲۱ آبان طی اعلام واژگونی اتوبوس مسافربری در محور مائین بلاغ _ شاهیندژ به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات استان و با هماهنگی با پایگاه امدادو نجات جاده‌ای مائین بلاغ هلال‌احمر شهرستان تکاب عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به برودت هوا و کولاک در محور فوق تیم عملیاتی امدادی جهت تریاژ و انجام اقدامات اولیه ناچارا کلیه سرنشینان را با همکاری عوامل اورژانس به محل پایگاه انتقال داده و در پایگاه با توجه به تریاژ بندی مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان، وی در تشریح عملیات امداد رسانی به این مصدومین افزود: کل حادثه دیده در واژگونی اتوبوس ۱۷ نفر بوده که ۴ نفر دچار مصدومیت شده و ۲ نفر از این مصدومین توسط عوامل مرکز فوریت‌های پزشکی و ۲ نفر نیر توسط تیم امداد و نجات جمعیت هلال شهرستان شاهین دژ به مراکز درمانی انتقال داده و همچنین ۱۲ نفر از حادثه دیدگان نیز در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای مائین بلاغ اسکان داده شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در مورد فرد فوت شده نیز گفت: تنها فوتی حادثه در اثر واژگونی در زیر اتوبوس گرفتار شده بود توسط عوامل امدادی امکان رها سازی نبوده که باکمک اداره راهداری (با استفاده از لودر) جسد از زیر اتوبوس رها سازی شد.

  • نویسنده :
  • منبع :