19 دی: در حالی که مقامات کشورمان همواره تاکید داشته و دارند که قصد دستیابی به سلاح هسته‌ای ندارند، وزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاهای نخ نما و واهی مقامات واشنگتن علیه کشورمان گفت که آمریکا متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در اجلاس امنیتی منامه به تکرار ادعاهای بی اساس غرب و آمریکا علیه ماهیت برنامه هسته ای کشورمان پرداخت.
وی با تکیه بر این ادعاها گفت: تعهد ما به امنیت  خاورمیانه قوی و قطعی است. ایالات متحده همچنان متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است و ما کماکان متعهد به یک راه‌حل دیپلماتیک در موضوع هسته‌ای (ایران) هستیم.
آستین در ادامه بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و نقض این توافق از سوی واشنگتن مدعی شد: اما اگر ایران مایل به تعامل جدی نباشد، در آن صورت تمام گزینه‌های لازم را برای حفظ امنیت ایالات متحده در نظر خواهیم گرفت.
این مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت که کشورش با حسن نیت به مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای توافق هسته ای ٢٠١٥ باز خواهد گشت.
وی مدعی شد: اما اقدامات ایران در ماه های اخیر، به ویژه باتوجه به گسترش ظرفیت های هسته‌ای این کشور، دلگرم کننده نبوده است.
لوید آستین در ادامه گزافه گویی های خود مدعی شد: ایران همه ما را با چالش‌های امنیتی جدی مواجه می‌کند، چالش‌هایی که فراتر از برنامه هسته‌ای این کشور است. ایران به تنش‌ها در این منطقه و فراتر از آن دامن می‌زند و صلح و ثبات را برای همه ما تضعیف می‌کند.
وزیر دفاع آمریکا خطاب به حاضران در این نشست گفت که برای مقابله با تهدیدات منطقه ای، آمریکا و سایر کشورها باید با یکدیگر همکاری کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :