19 دی: معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در راس هیات بلندپایه به سوریه به منظور افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل کمیته مشترک تجاری دو کشور خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک با بیان این خبر گفت: در این سفر قرار است رضا فاطمی امین با مقامات سیاسی و بلندپایه سوریه از جمله نخست وزیر دیدار و ملاقات داشته باشد.
پیمان‌پاک افزود: وزیر صنعت در این سفر همچنین با مقامات اقتصادی از جمله وزیر صنایع، وزیر تجارت خارجی، وزیر تجارت داخلی، وزیر مالیه، وزیر نفت و وزیر سرمایه‌های معدنی سوریه دیدار و ملاقات کند.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در این سفر همچنین فاطمی امین، نمایشگاه اختصاصی ایران در دمشق را افتتاح و در همایش تجاری مشترک ایران و سوریه حضور پیدا خواهد کرد.
پیمان پاک افزود: کمیته مشترک تجاری دو کشور و همچنین کمیته صنعتی فی مابین دو کشور در این سفر قرار است تشکیل شود.
وی گفت: در این کمیته‌ها قرار است اسنادی به امضای دو طرف برسد و نشستی میان شرکت‌های ایرانی و سوری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری مشترک برگزار شود که وزیر صنعت در این نشست حضور خواهند داشت.

ایران در هفت ماهه نخست امسال ۷۹.۶۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۰۶.۲ میلیون دلار سوریه صادر کرده که با وجود کاهش حدود ۲.۸ درصدی از نظر وزنی، اما از نظر ارزشی رشدی ۴۲ ردصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ به ثبت رسانده است.

  • نویسنده :
  • منبع :