19 دی: وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در سفر به سوریه گفت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سید رضا فاطمی امین افزود: در جریان سفر به سوریه پیشنهادهای خوبی متناسب با ظرفیت ها و شرایط دو کشور خواهیم داشت که نقطه عطف مهمی برای روابط دو کشور به شمار می رود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه در صدر یک هیات بلندپایه اقتصادی وارد سوریه شد و از سوی وزیر اقتصاد این کشور مورد استقبال قرار گرفت.
سفروزیرصمت ایران بر جنبه اقتصادی در زمینه های تجاری، صنعتی و سرمایه گذاری متمرکز است
محمد سامر الخلیل وزیر اقتصاد و بازرگانی خارجی سوریه در پی استقبال از فاطمی امین گفت: دیدار هیات ایرانی از سوریه در چارچوب ادامه همکاری و همبستگی میان دو طرف برای تقویت روابط در زمینه های مختلف انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد که این سفر بر جنبه اقتصادی در زمینه های تجاری، صنعتی و سرمایه گذاری متمرکز است.
وزیر سوری همچنین اظهار داشت که سفر هیات ایرانی با دیدارهای مهمی در سطح رسمی و همچنین افتتاح دومین نمایشگاه تولیدات ایران در دمشق با مشارکت ۱۶۴ شرکت ایرانی از بخش های مختلف و نیز انتقال تجربیات و توانمندی های فراوان ایران در زمینه های متنوعی همراه خواهد بود که سوریه به آنها نیاز دارد.
وی همچنین گفت: این دیدارها فرصت بررسی قانون سرمایه گذاری و نیز مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در سوریه را فراهم خواهد ساخت.


  • نویسنده :
  • منبع :