19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: الآن الا و لابد این فلسفه های غرب باید مطالعه و پاسخ داده شود، چون اینها بیرحمانه اسلام را طرد کردند و فلسفه های مادی را جایگزین کردند، الآن رسالت ما این است که با جهان رابطه علمی این چنینی داشته باشیم.
آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، یادگار امام راحل، که به پرسش و پاسخ های علمی اختصاص داشت، در سخنانی با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام بیان داشتند: از امام صادق(سلام الله علیه) سؤال کردند که این قرآن چطوری است که ما هر وقت می خوانیم تازگی دارد و خسته نمی شویم؟ حضرت فرمود الآن شما که مثلا ۵۰ سالتان است ۵۰ مرتبه، آفتاب را می بینید هیچ وقت نمی گویید ما خسته شدیم از آفتاب یا از هوا، این «یجری مجری الشمس و القمر» هر روز یک نور دیگری دارد.
وی ادامه داد: الآن این چند سالی که بگذرد ممکن است این حرفها سؤال مردم نباشد، یک حرفها و سؤالات جدیدی مطرح خواهد شد که باز قرآن جواب می دهد. خصیصه قرآن این است. فرمود این «یجری مجری الشمس و القمر»، در هر فصلی یکجا هست و یک جور نور می دهد. منتها یک وقتی زمان صفویه گوشه ای از اسلام عرضه شده الآن که به لطف الهی سرتاسر نظام در خدمت دین است به برکت امام، وظیفه خیلی سنگین است، یعنی آدم خیلی باید کار کند. الآن اگر اسلام خودش را عرضه نکند آسیب می بیند.
آیت الله جوادی آملی با تاکید بر پاسخگویی به شبهات و اشکالات متفکرین و فیلسوفان غربی ابراز داشت: الآن اگر رابطه با مجامع علمی جهان برقرار نباشد درست نیست. الآن الا و لابد این فلسفه های غرب باید مطالعه و پاسخ داده شود، چون اینها بیرحمانه اسلام را طرد کردند و فلسفه های مادی را جایگزین کردند، الآن رسالت ما این است که با جهان رابطه علمی این چنینی داشته باشیم.
  • نویسنده :
  • منبع :