19 دی: با صدور حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه محمد موحدی آزاد به سمت دادستان کل کشور منصوب شد.
با صدور حکمی از سوی حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام محمد موحدی آزاد به عنوان دادستان جدید کل کشور منصوب شد.

پیش از این حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور بود.

براساس این گزارش حجت الاسلام و المسلمین محمد موحدی آزاد در 15 شهریور ماه سال 1339 در یکی از محله‌های قدیمی قم متولد شد. در سن 24 سالگی بر منصب قضاوت نشست و 31 سال قضاوت در کارنامه کاری‌اش به چشم می خورد. او دارای تحصیلات حوزوی در رشته فقه و اصول است.

دادستان جدید کل کشور که پیش از این دادستان  انتظامی قضات بود، معاون قضائی رئیس کل دادگستری تهران و سرپرستی دادگاه های انقلاب اسلامی تهران را عهده دار بود، اولین تجربه کاری خود را در دستگاه قضایی از دادیاری در استان تهران آغاز کرد، او10 سال سمت های دادیاری، دادیاری جانشین، بازپرس، معاون دادستان و دادستان را عهده داشت و از دیگر خدمات قضایی وی می توان به 10سال ریاست دادگاه بدوی و یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی در تهران  اشاره کرد.

حجت الاسلام موحدی آزاد همچنین 10 سال ریاست دادگاه تجدید نظر راعهده گرفت و در  یازدهمین سالی که با حفظ سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران را عهده دار شده بود به سمت دادستان انتظامی قضات منصوب و معرفی شد.

رسیدگی به پرونده های مهم قضایی همچون مهدویت، هواپیما ربایی ، پرونده های فتنه 88 و ... در دادگاه انقلاب تهران در کارنامه کاری دادستان جدید انتظامی قضات به چشم می خورد.
  • نویسنده :
  • منبع :