فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از افزایش ۳.۵درصدی مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: ۲۴ساعت آینده نشان می‌دهد که این تغییر مقطعی و گذرا بوده یا از ثبات بیشتری برخوردار است.

به گزارش مهر، علیرضا زالی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های استان تهران ۲۰۰ مورد در بخش‌های عادی و در ۶۵ مورد نیز در بخش‌های ویژه بوده است و تعداد ۲۹۵ بیمار هم از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

زالی با اشاره به اینکه با یک شیب ملایم تعداد افراد بستری در بخش‌های بیمارستانی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و به ۳.۵ درصد رسیده است، گفت: ۲۴ ساعت آینده نشان می‌دهد که این تغییر مقطعی و گذرا بوده یا از ثبات بیشتر برخوردار بوده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران بیان داشت: همچنان مواردی که از ابتلاء و انتقال کرونا جلوگیری می‌کند بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در شهر است و تاکید بر این است که تردد افراد پرخطر و مسن و دارای بیماری‌های تضعیف کننده ایمنی در شهر صورت نگیرد.

وی در خصوص وضعیت ترددها در حمل و نقل عمومی و مترو عنوان داشت: یکی از نگرانی‌های اصلی در انتقال ویروس همچنان حمل و نقل عمومی در تهران است و در آمار اعلام شده از وزارت بهداشت سهم بالای انتقال کرونا مختص حمل و نقل عمومی می‌باشد و پیگیری‌ها در این زمینه برای کاهش برخورد افراد در وسایل نقلیه عمومی در حال انجام است.

زالی اظهار داشت: استفاده از ماسک یکی از ضرورت‌هایی است که بحث اجبار آن همچنان دنبال خواهد شد و اگر ۲ نفر که مقابل یکدیگر هستند از ماسک استفاده کنند احتمال درگیری و ابتلاء آنها زیر ۵ درصد خواهد بود.

  • نویسنده :
  • منبع : مهر