عربستان سعودی در راستای بازگرداندن شرایط به روال عادی پس از شیوع ویروس کرونا از امروز (یکشنبه) مساجد را به طور کامل بازگشایی کرد.

به گزارش ایرنا، مساجد عربستان پس از دو ماه تعطیلی با اجرای شیوه نامه های بهداشتی، فعالیت خود را با برگزاری نماز صبح امروز (یکشنبه) از سر گرفتند.

همزمان با بازگشایی مساجد عربستان، درهای مسجدالنبی (ص) در شهر مدینه عربستان نیز صبح امروز یکشنبه پس از ۲ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا بر روی نمازگزاران باز شد. قرار است تنها به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت مسجد، نمازگزاران در این مسجد حضور داشته باشند.

شورای وزیران سعودی سه شنبه گذشته در جلسه هفتگی خود خبر بازگشایی مساجد این کشور به استثنای مسجدالحرام در مکه مکرمه را اعلام کرده بود.

عربستان پیشتر در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا برگزاری نمازهای جماعت و جمعه در سراسر این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

کارمندان بخش دولتی و خصوصی در عربستان هم از امروز (یکشنبه) با نصف ظرفیت به محل کار خود بازگشتند. قرار است از دو هفته آینده تمامی کارمندان در این کشور فعالیت خود در ادارات و وزارتخانه‌ها را از سر بگیرند.

زیارت عمره و سفرهای هوایی در عربستان همچنان در حالت تعلیق قرار دارد.

بر اساس آخرین آمارها تاکنون ۸۵ هزار و ۲۶۱ نفر در عربستان به ویروس کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند و در این میان ۵۰۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا