19 دی: فیلیمو درباره پخش نشدن سریال جیران ساخته حسن فتحی که که قرار بود روز جمعه در دسترس کاربران شبکه نمایش خانگی قرار بگیرد، بیانیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه بدین شرح است:
انتشار سریال «جیران» که قرار بود جمعه ٢۴ دی پخش شود تا حداکثر یک هفته به تاخیر افتاده است و علت این تاخیر ناخواسته، اعمال ملاحظات ممیزی از سوی نهاد ناظر (ساترا) است.
لازم است اطلاع داشته باشید که ۴٨ ساعت قبل از پخش سریال، نامه‌ای خلاف روال و فرایندهای معمول ساترا به فیلیمو ارائه شد که مشتمل بر ملاحظاتی جدید در خصوص ممیزی این سریال نسبت به سریال‌های دیگر بود. طبق قواعد اداری و حقوقی، این موارد عطف‌به‌ماسبق نمی‌‌شود و طبیعتا نباید قسمت یک این سریال را دچار مشکل می‌کرد. کما اینکه اصلاحات ساترا در خصوص قسمت اول این سریال پیش از این اعلام شده بود و از سوی تیم تولید در موعد مقرر مورد اعمال قرار گرفت.
فیلیمو امید داشت تا با توجه به موارد مطرح شده و مذاکراتی که تا ١٢ ساعت قبل از زمان انتشار با ساترا داشت، بتواند قسمت اول را در تاریخ و زمان مقرر منتشر کند؛ اما به دلیل برخی ملاحظات نهاد ناظر در خصوص ممیزی این سریال، پخش آن حداکثر تا یک هفته به تاخیر افتاد.
فیلیمو در پایان ضمن عذرخواهی از کاربرانی که در ۳ روز گذشته اشتراک تهیه کرده‌اند، متعهد می‌شود به منظور حفظ حقوق ایشان ۳ روز به اشتراک آن‌ها اضافه کند.

  • نویسنده :
  • منبع :