۱۲ نماینده مجلس از چند استان کشور با حضور در غیزانیه و مناطق کم‌برخوردار اهواز، بر توزیع عادلانه ثروت و امکانات کشور تاکید کردند.

به گزارش فارس، ۱۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز جهت بررسی میدانی مشکلات مناطق کم‌برخوردار اهواز و بخش غیزانیه وارد استان خوزستان شدند.

نمایندگان در ابتدا از منطقه حصیرآباد اهواز و سپس روستاهای بخش غیزانیه اهواز بازدید و در جلسه ای در تاسیسات نفتی کریت کمپ با شرکت استاندار خوزستان مسائل مربوطه را بررسی کردند.

برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام به مناطق محروم اهواز آمدیم

مالک شریعتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دلیل حضور در مناطق حاشیه اهواز و غیزانیه، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که به تبع شیوع بیماری کرونا پیش آمد توفیق حضور در مرقد امام خمینی (ره) را از دست دادیم.

‏وی افزود: اما تلاش کردیم تا گام کوچکی را در راستای عمل به توصیه امام (ره) که کمک به محرومان بود برداریم و به مردم این پیام را منتقل کنیم که در آغاز مجلس، تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره) را به صورت عملی انجام می‌دهیم.

‏نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تصمیمی که در مجلس یازدهم اتخاذ شد این بود که مشکلات محلی، منطقه‌ای و استانی مردم تنها بر دوش نماینده آن استان نباشد و کل مجلس در راستای افزایش همبستگی، نماینده آن منطقه را پشتیبانی کنند.

‏وی افزود: این مسئله جز برنامه‌های جدی مجلس یازدهم است و طبق تاکید رئیس مجلس، مشکلات کل مجلس بودن یک منطقه، از برنامه‌های رویکرد تحول مجلس است.

از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کرد

روح‌الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز به همراه جمعی از نمایندگان در بازدید از مناطق کم‌بدخوردار اهواز، اظهار کرد: آمده‌ایم تا مشکلات این استان و استان‌های دیگر را احصا کنیم و به راه‌حل جامع برسیم.

نماینده تبریز در مجلس گفت: در عین حال که به موضوعات موردی ورود می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های قانونی مجلس اعم از قانون‌گذاری و نظارت به کار می‌گیریم تا کمکی به حل مشکلات مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس در فضای مچ‌گیری نیست، عنوان کرد: مجلس درفضای حرکت و کمک به تحرک سیستم اجرایی آمده است و هرجا تحرکی ببینید قطعا از آن حمایت می‌کند و اگر نباشد به تحرک وا می‌داریم.

مسوولان اجرایی به وعده‌های خود عمل کنند

مجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مجلس یک کار جمعی است از روزهای نخست آغاز به کار مجلس سعی کردیم یک کار متفاوت در راستای همدلی و هم افزایی نمایندگان جهت مشکلات اهواز حمیدیه، باوی و کارون انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه مسوولان اجرایی باید همت خود را مضاعف کنند، گفت: مردم در مضیقه هستند و ما در مجلس آماده حمایت از تلاش‌های مسوولان هستیم.

نماینده اهواز عنوان کرد: مسوولان اعم از استاندار و مدیران کل یا نباید به مردم وعده دهند یا اینکه به وعده های خود پایبند باشند.

رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود، تاکید کرد: توزیع عادلانه ثروت و امکانات باید تبدیل به برنامه مستمر تمام دستگاههای کشورشود و این گفتمان در برنامه ریزی ها غالب باشد.

مهدی شریفیان اظهار کرد: منطقه خوزستان به لحاظ وجود ظرفیت ها و فرصت ها از نقاط با ارزش کشور است و علاوه بر رفع موانع و مشکلاتی که در این استان وجود دارد باید برای پیشرفت روز افزون این استان برنامه ریزی کرد.

شریفیان تصریح کرد: بنا بر مذاکرات صورت گرفته در خصوص مشکلات خوزستان و به ویژه غیزانیه، در مورد موضوع مشکلات بودجه ای و تامین اعتبارات بحث و تبادل نظر شد همچنین بر عملیاتی کردن و پای کار آمدن اداره جهاد کشاورزی این استان و همچنین آبفای شهری روستایی تاکید شد.

آمده‌ایم تا مجلس چاره ای بیندیشد

سید نظام‌الدین موسوی نماینده تهران درخصوص این بازدید ، در صفحه شخصی خود نوشت: ‏امسال ۱۴خرداد بدلیل شرایط کرونا توفیق زیارت حضرت روح الله(ره) نبود؛در عوض همراه ۱۲تن از همکاران نماینده به دعوت برادر عزیز آقامجتبی یوسفی نماینده جوان و انقلابی و پرتلاش اهواز به بهانه مسائل اخیر ‎غیزانیه به اهواز آمدیم تا از نزدیک با مشکلات مناطق محروم و حاشیه ای این شهر آشنا شویم بلکه مجلس چاره ای بیندیشد؛ یادمان باشد امام(ره) می‌گفت: یک موی کوخ نشینان را با همه کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم.

آقای استاندار، شما اینجا چه کاره‌اید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید؟

عباس گلرو، نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از بازدید از منطقه غیزانیه در جلسه‌ای که با حضور استاندار، مسؤولین در سالن جلسات شرکت نفت و گاز کارون با مخاطب قرار دادن استاندار و مسؤولین استانی اظهار کرد:همیشه گرفتار این معما بوده‌ام که استانداری و فرمانداری و نهادهای دولتی که برای جلساتشان کیک، نسکافه و آب خنک تدارک می‌بینند چرا از له‌له زدن کودکان تشنه‌لب آن هم در کنار منابع آب غافل هستند.

گلرو گفت:شما در حال ارسال نفت و گاز به کل مملکت هستید؛ آقای استاندار و آقای مسؤول، شما اینجا چه کاره هستید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید و نمی‌گویید که در دو قدمی شما مردم در گرمای شدید و بی‌آبی به سر می‌برند، شرایطی که آن را حتی با وجود کلاه آفتابی برای دو دقیقه نتوانستم تحمل کنم.

وی اضافه کرد: من اگر به جای استاندار خوزستان بودم درِ اینجا را به روی دولت تخته میکردم و اجازه نمیدادم که منافع اینجا به جای دیگری برود؛ ما اول باید به غیزانیه برسیم، مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند اما حالا باید شاهد این باشند که ثروت از زیر پایشان برای جاهای دیگر کشیده می‌شود.

این نماینده مجلس گفت:آقای استاندار، بیایید تعارفات را کنار بگذاریم، همکاران شما برای مشایعت ما با ماشین‌های سانتافه آخرین مدل آمدند، آیا این انقلابی‌گری است؟ آیا این خدمت به مردم است؟

  • نویسنده :
  • منبع : فارس