19 دی: رییس سازمان حج وزیارت گفت: به زودی پیش ثبت نام سفر زیارتی سوریه در تمام استان‌ها آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛ علی رضا رشیدیان افزود: با توجه به استقبال متقاضیان استان‌های مختلف برای این سفر زیارتی که به تازگی از سر گرفته شده است؛ به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده تا به پیش ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.
وی با اشاره به درخواست دفاتر زیارتی برخی از استان‌ها برای اعزام زائران سوریه از شهر‌ها و استان‌های خود، تصریح کرد: پس از آغاز مجدد این سفر زیارتی از تهران؛ دفاتر زیارتی شهر‌های مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان خواستار برقراری سفر مستقیم به سوریه شدند.
رشیدیان اضافه کرد: در این راستا تصمیم بر آن است تا در روز‌های آینده پیش ثبت نام زائران در همه استان‌های کشور آغاز شود و از این طریق امکان احصاء تعداد متقاضیان هر استان فراهم شده است و بر اساس آن تعداد پرواز‌ها برای هر استان پیش‌بینی شود.
رشیدیان با بیان اینکه در حال حاضر اعزام زائران به سوریه فقط از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، گفت: پنج شرکت هواپیمایی دیگر نیز درخواست پرواز به سوریه را داشتند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خطوط هوایی ایران - سوریه افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به سفر اخیر به سوریه افزود: ساماندهی سفر‌ها و توسعه تعاملات بین ایران و سوریه با توجه به تحولات ایجاد شده و امنیت موجود در سوریه در نشستی با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان بررسی شد.
وی اضافه کرد: همچنین درباره حضور بخش خصوصی و گردشگری نیز مطالبی مطرح شد که اجرایی شدن آن نیاز به جلسات کارشناسی دارد.
اعزام کاروان‌های زائران ایرانی به سوریه از دوازدهم دی پس از دو سال تعطیلی با همکاری و هماهنگی مسئولان ذیربط دو کشور آغاز شد.
رئیس سازمان حج و زیارت چندی قبل در صدر هیئتی برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی به سوریه سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد که این دیدار‌ها منجر به انعقاد تفاهم نامه‌ای برای اعزام صد هزار زائر ایرانی به این سفر زیارتی در یکسال آتی شد.

  • نویسنده :
  • منبع :