19 دی: یک زن پاکستانی، به اتهام توهین به مقدسات از طریق پیام‌های واتس‌اپ به اعدام محکوم شد.
به گزارش اسکای نیوز، یک دادگاه پاکستانی یک زن مسلمان به نام عنیقه عطیق ۲۶ ساله را پس از اینکه او را به جرم توهین به پیامبر اسلام (ص) مجرم دانست، به اعدام محکوم کرد.
حکم اعدام یک زن به علت توهین به مقدسات
عنیقه عطیق، ۲۶ ساله، روز چهارشنبه در پی شکایت نامزدش، بر اساس قوانین جنایات سایبری و توهین به مقدسات پاکستان در راولپندی مجرم شناخته و محکوم شد، او در سال ۲۰۱۹ در یک برنامه بازی موبایلی با شاکی خود - که او نیز پاکستانی است - به صورت آنلاین ملاقات کرد. این زوج در واتس اپ با هم ارتباط برقرار کردند.
اما نامزد عنیقه، گفت که او کاریکاتور‌های توهین آمیز پیامبران را برایش فرستاده و در واتس اپ سخنانی توهین آمیز درباره "شخصیت‌های مقدس" بیان کرده و در عین حال از حساب فیس بوک خود برای ارسال مطالب توهین آمیز به دیگران استفاده می‌کرده است.
در برگه اتهام دادگاه آمده است که او "عمداً شخصیت‌های مقدس را آلوده کرده و به اعتقادات مذهبی مسلمانان توهین کرده است. "عنیقه، اتهامات مذکور را رد کرد و به دادگاه گفت که شاکی، عمداً او را به یک بحث مذهبی کشانده است تا بتواند پس از امتناع او از دوستی با او، مدارکی را برای انتقام جمع آوری کند. "
عنیقه در کنار حکم اعدام، به جریمه نقدی و به ۲۰ سال زندان محکوم شد، گزارش شده است که حکم اعدام باید توسط دادگاه عالی لاهور تایید شود و او حق تجدید نظر دارد. در جامعه محافظه‌کار پاکستان، ادعای توهین به مقدسات می‌تواند باعث حملات اجتماعی نیز باشد و قانون توهین به مقدسات در این کشور مجازات اعدام برای هر کسی که مرتکب این جرم شود را در پی دارد.  

  • نویسنده :
  • منبع :