19 دی: رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در واکنش به توقف خط تولید پژو و سمند از سال آینده، گفت: این اتفاق به نفع رانندگان و مسافران تاکسی محسوب می‌شود.
جعفر تشکری هاشمی در گفت وگو با ایسنا، در واکنش به وعده مسئولان ایران خودرو مبنی بر توقف خط تولید پژو و سمند از سال آینده و تاثیر آن بروی نوسازی تاکسی ها گفت: ما سال هاست که از کیفیت پایین خودروهای تاکسی تولید داخل گله مند بوده ایم.
وی با بیان اینکه حتی در مقطعی تلاش شد خودروهای خارجی جایگزین شوند و البته در همین راستا بیش از ۲۰۰۰ تاکسی با برندهای تویوتا، هیوندای، فولکس و ... نوسازی شد، افزود: امیدوارم محصولات جدید که جایگزین پژو و سمند می شود، این انتظار را به طور کامل تامین کنند.
تشکری هاشمی افزود: حتما جایگزین این دو خودرو(پژو و سمند)، خودروهای با کیفیت تر و نسل جدید محصولات این شرکت خواهد بود که با توجه به بهبود روند تولید محصولات داخلی، این اتفاق به نفع رانندگان و مسافران تاکسی محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، به تازگی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو اعلام کرد که " در سال ۱۴۰۱ خودروهای ۴۰۵ و سمند از مدار تولید خارج می شود." این در حالی است که ناوگان تاکسیرانی شهر تهران از ۲ خودروی پژو و سمند تامین می شود.

  • نویسنده :
  • منبع :