19 دی: سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در پی گرد و خاک ایجاد شده امروز در آسمان کشور، پروازی لغو نشده چرا که دید کافی وجود دارد اما مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه، حتما از آخرین وضعیت پروازشان مطمئن شوند.
حسن خوشخو در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: در پی گرد و خاک ایجاد شده در آسمان ایران، دید برای پروازهای داخلی و خارجی کمتر شد اما تاثیری در لغو این پروازها نداشت، چرا که با وجود این شرایط، همچنان دید بیش از دو تا سه کیلومتر است.
وی افزود: گر چه تصمیم‌گیری در این زمینه برای هر یک از شرکت‌های هواپیمایی بر اساس پروتکل‌های خودشان متفاوت است و از نظر ایمنی پرواز و مسافر دید کافی برای نشست و برخاست هواپیما وجود دارد و به نظر نمی‌رسد مشکلی در این زمینه به وجود بیاید.
سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی گرد و غبار تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت و اوج آن امروز خواهد بود، ادامه داد: غلظت گرد و خاک بر اساس گزارش‌های موجود در ساعات اولیه امروز بیشتر بود اما در حال حاضر وضعیت بهتر شده و پیش‌بینی می‌شود در ساعات و روزهای پیش‌رو غلظت کمتر شود.
خوشخو گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و اینکه ممکن است اتفاق خاصی در این زمینه رخ دهد و دید برای پروازها مناسب نباشد، به همه مسافران توصیه می‌کنیم قبل از عزیمت به فرودگاه حتما از وضعیت پرواز خود مطمئن شوند و با فرودگاه یا شرکت هواپیمایی مورد نظر تماس بگیرند.

  • نویسنده :
  • منبع :