19 دی: نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی قیمت دارو تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و دولت باید برای موضوع داروی مردم چاره‌ای فوری و اورژانسی بیندیشند.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با تایید خبر عدم تخصیص ارز ترجیحی دارو از بهمن ماه سال گذشته تاکنون گفت: متاسفانه وضعیت دارو در کشور در روزهای گذشته در شرایط بسیار نابسامانی قرار داشت.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه «در این مدت به ویژه اقشاری که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند با مشکلات اساسی روبرو شدند»، خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم طی تماس یا مراجعه به دفاتر نمایندگان به شدت از این وضعیت گلایه‌مند هستند و ابزار نگرانی کرده‌اند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: ضمن اینکه وزارت بهداشت در حال انجام تلاش‌های خود است، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و دولت باید برای موضوع داروی مردم چاره ای فوری و اورژانسی بیندیشند.
حسن‌پور درباره علت گرانی دارو اظهار کرد: به جز موضوع عدم تخصیص ارز ترجیحی، سوءاستفاده هایی که برخی در بازار انجام می‌دهند و همچنین نابسامانی‌های موجود در نظارت موجب گرانی دارو شده است.

  • نویسنده :
  • منبع :