19 دی: مرجع تقلید شیعیان گفت: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان است و رژیم صهیونیستی را باید با تمام قدرت نابود کنند.
آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، عنوان کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند اولین مسئله اسلام، قدس است و همه مسلمانان باید با وحدت خودشان قدس را حفظ کنند.
وی با بیان اینکه قدس متعلق به اسلام و مسلمانان است و رژیم صهیونیستی را باید با تمام قدرت نابود کنند، ادامه داد: مسلمانان باید بدانند این رژیم ساختگی است و آن را نابود کنند و قدس را نگه‌دارند.
وی تصریح کرد: بر اساس فرهنگ اسلامی با هر مجموعه‌ای که ظالم باشد و یا به ظلم کمک کند محکوم می‌کنیم خداوند متعال وظیفه ما را روشن کرده است.
این مرجع تقلید با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: عظمت مسلمانان و اسلام باید همیشه محفوظ باشد و همه باهم برای حفظ قدس و در هم کوبیدن رژیم اسراییل حاضر شدیم و همیشه این مسیر را ادامه خواهیم داد.
امروز راهپیمایی روز قدش از ساعت 10 صبح در شهر قم آغاز شد و سیل گسترده مردم و مسئولان و علما در کنار هم در صفوف در هم تنیده آزادی قدس شریف را فریاد زدند. 
از جمله علما و شخصیت های مطرح حوزوی که در این راهپیمایی شرکت کردند عبارتند از: آیت الله العظمی نوری همدانی، آیت الله حسینی بوشهری رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، آیت الله محسن اراکی عشو شورای عالی حوزه های علمیه و استاد هادوی تهرانی اشاره کرد.
از اساتید حوزه علمیه قم، آیت الله جواد فاضل عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم، حجت الاسلام والمسلمین ملکی قائم مقام مدیر حوزه های علمیه، حجت الاسلام والمسلمین میر باقری عضو خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین لونی رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و.. در این مراسم حضور داشتند.

  • نویسنده :
  • منبع :