19 دی: یکی از ماشین‌های شست‌ و شوی حرم مطهر رضوی دچار حریق شد که به سرعت توسط یگان مستقر آتش‌نشانی اطفا شد.
به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، لحظاتی پیش یکی از ماشین‌های شست‌ و شوی حرم مطهر رضوی در صحن آزادی دچار حریق شد که به سرعت توسط یگان مستقر آتش‌نشانی اطفا شد.
بر اساس این گزارش، این حریق خسارت جانی نداشته و علت آن در دست بررسی است.

شرایط عادی حرم مطهر رضوی پس از آتش‌سوزی محدود در راهروی یکی از رواق‌ها
اما به گزارش آستان نیوز، مصطفی فیضی مدیر عالی حرم مطهر رضوی از مهار آتش‌سوزی در رواق حضرت زهرا(س) و بازگشت شرایط به روال عادی خبر داد.
وی با اشاره به جزئیات این حادثه گفت: متاسفانه امشب یک مورد حادثه آتش‌سوزی در ورودی رواق حضرت زهرا (س) رخ داد که خوشبختانه در کمترین زمان حادثه کنترل و مدیریت شد. با بروز این حادثه بلافاصله نیروهای اطفای حریق حرم مطهر وارد عمل شدند و آتش مهار و شرایط کنترل شد. بحمداله هیچ آسیبی متوجه زائران گرامی نشده است. 
فیضی ضمن تشکر از آتش‌نشانی و یگان امداد و نجات حرم مطهر خاطرنشان کرد: با توجه به انجام اقدامات لازم و تامین شرایط ایمنی، خوشبختانه هیچ گونه نگرانی برای حضور زائران در صحن‌ها و رواق‌های مجاور وجود ندارد، شرایط صحن آزادی به روال عادی برگشته است و صحن آزادی نیز به روی زائران باز خواهد شد.
گفتنی است بر اساس گزارش‌های اولیه، یکی از خودروهای کفشوی حرم مطهر در محل خود پارک بوده که باطری این خودرو به دلیل نقص ایجاد شده جرقه می‌زند. در فاصله اندکی از این خودرو نیز چند بنر و مقداری مواد اشتعال‌زا وجود داشته که دچار حریق می‌شود و به تبع آن چند تخته فرش نیز آتش می‌گیرد. اما خوشبختانه در همان دقایق اولیه، فرش‌ها جمع آوری می‌شود و این حریق به‌طور کامل مهار می‌شود.
  • نویسنده :
  • منبع :