19 دی: به مناسبت هفته نکوداشت هفته معلم، آیین یاد بود ۳۶ معلم جانباخته دوران کرونا با حضور خانواده هایشان در البرز با رویکرد تکریمی برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز در این آیین که در کانون فرهنگی تربیتی امام علی (ع) کرج برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست صمیمی را تکریم از خانواده معلمان و تداعی ایثار معلمان در آموزش ایام سخت و نفس گیر کرونا ذکر کرد.
«علی حجر گشت» غم فقدان معلمان را در ۲ کانون مهم مدرسه و خانه بسیار سخت دانست و خاطرنشان کرد: یاد ۹۳ معلم شهید و ۳۶ معلم جانباخته در دوران کرونا را گرامی می داریم زیرا معلمان در جامعه نقش ماندگار و تاثیرگذاری دارند.
وی بیان داشت: هفته معلم به یاد و نام فیلسوف شهید مرتضی مطهری نامگذاری شده است زیرا جایگاه معلمان در جامعه رفیع است.
وی با اشاره به این که ۳۶ معلم عزیزی که در طول ۲۶ ماه گذشته جان باختند در دوران خدمتشان در عرصه تعلیم و تربیت برای فرزندان ایران از جان مایه گذاشتند، یادآورشد: کرونا آسیب های جدی به جامعه از جمله در حوزه امور آموزشی و تربیتی مدارس وارد کرد.
حجرگشت تصریح کرد: حداقل ۱۰ سال جبران آثار زیانبار کرونا در جامعه از جمله در حوزه تعلیم و تربیت طول می کشد اما جای معلمان از دست رفته دوران کرونا در خانه و مدارس همواره خالی است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزالبرز تاکید کرد: مراسم عزیزانی که در دوران کرونا از بین ما رفتند بسیار ساده و با حضور حداقلی خانواده ها برگزار شد.
در این نشست خانواده معلمان جانباخته دوران کرونا در البرز ضمن قدردانی از مدیرکل آموزش و پرورش استان در راستای برگزاری این مراسم به بیان مشکلات و درخواست های خود در بخش مراحل اداری و بیمه ای معلمان جانباخته پرداختند.
در پایان با اهدا گل، لوح تقدیر و هدیه روز معلم از خانواده معلمان جانباخته استان البرز در دوران کرونا تجلیل شد.

  • نویسنده :
  • منبع :