19 دی: وزیر راه و شهرسازی گفت: عوامل دخیل در حادثه قطار در طبس با سرعت در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود و عواملی که در این حادثه مقصر باشند به دستگاه قضایی کشور معرفی خواهند شد تا برخوردهای لازم صورت گیرد.
رستم قاسمی روز چهارشنبه در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان طبس ضمن تسلیت به ملت ایران به‌ویژه خانواده جانباختگان و آرزوی سلامتی برای مصدومان این حادثه اظهارداشت: به دوبانده‌سازی جاده‌های اصلی منتهی به شهرستان طبس سرعت خواهیم داد و این موضوع در دستور کار است.
وی ادامه داد: براساس گزارش اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی کارها برای دوبانده‌سازی راه‌های شهرستان شروع شده که باید به سرعت پیش ببریم تا حوادث کمتری داشته باشیم.
قاسمی اضافه کرد: طبس براساس گفته‌های همکاران در سر یک چند راهی قرار گرفته که جاده‌های این شهرستان نیازمند تعریض است.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسئله روشنایی شب در فرودگاه طبس را حل خواهیم تا حوادث احتمالی در معادن و در جاده‌های شهرستان به خوبی مدیریت شود و بتواند فرودگاه ایمنی برای منطقه باشد.
قاسمی گفت: در عیادت از مجروحان حادثه برخی اظهار داشتند که هنور رسیدگی لازم به ما انجام نشده که نیاز است با وسیله مناسب مصدومان به مراکز درمانی مجهزتر اعزام شوند.
وی با بیان اینکه به محض اطلاع از این حادثه به خراسان جنوبی و طبس سفر کردیم، اضافه کرد: از زحمات دست اندرکاران رسیدگی به این حادثه از جمله مسوولان استانی و شهرستانی که کار بزرگی انجام دادند، تقدیر و تشکر می‌کنم.
قاسمی ادامه داد: مسوولان استانی با هماهنگی لازم همچنین حادثه بزرگی را کمتر ۲ تا سه ساعت به خوبی مدیریت کردند که کار ساده‌ای نبود.
وی در خصوص علل این حادثه هم گفت: اعلام علت این حادثه منوط به نظر کمیسیون رسیدگی به حوادث و سوانح است تا با بررسی کامل و با همکاری دستگاه قضایی کشور نشان دهد که چه اتفاقی افتاده است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: علل مختلفی که می‌تواند موجب این حادثه شده باشد، با سرعت در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود و عواملی که در این حادثه مقصر بودند و کوتاهی کردند به دستگاه قضایی کشور معرفی و رسیدگی و برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل راه آهن نیز در این جلسه گفت: امروز به لحاظ جرثقیل به دلیل تناژ بالا دچار کمبود بودیم اما امیدواریم که ریل باز شود و قطار مسافربری فردا بتواند عبور کند.
وی ادامه داد: تا این لحظه برخی از علل و حادثه برای ما مشخص شده اما نیاز است که جمع‌بندی کاملی داشته باشیم.

  • نویسنده :
  • منبع :