سرمقاله روزنامه ۱۹ دی شماره ۳۴۴۷ مورخه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱ با عنوان «اعتراض نمایندگان به دولت شروع شد» به قلم رضا صدرایی بدین شرح است:

مدیریت اقتصادی کشور و اجرای نادرست طرح‌های اقتصادی به ویژه در شرایطی که کشور از یک سو با تحریم‌های کمرشکن روبروست و از دیگر سو تورم لجام گسیخته‌ای را تجربه می‌کند، صدای بسیاری از نمایندگان همسو با دولت را درآورده است. آن‌ها به اینکه مدیریت کشور یک مدیریت منسجم مقتدر و برنامه‌ریز برای حل مشکلات کشور نیست، معترضند.
در این رابطه ولی الله بیاتی نماینده تفرش خطاب به رئیس جمهور گفت: تورم در کشور بیداد می‌کند. کالاهای مورد نیاز مردم بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است. بنا بر مصوبه مجلس در تأمین کالاهای اساسی قرار بود قیمت‌ها بر اساس نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد، کمر مردم زیر بار گرانی شکسته است، از دولت می‌خواهم به داد مردم خصوصاً اقشار کم درآمد برسد.
سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی هم در تذکری به رئیس جمهور گفت: گرانی بیداد می‌کند و قیمت‌ها سر به فلک کشیده و گوشت و مرغ و لبنیات از سفره مردم پر کشیده است و عدم نظارت جدی دولت صدای مردم را درآورده است.
وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیسی به مردم قول دادید که نقدینگی را کنترل کنید؛ عدم برنامه‌ریزی تیم اقتصادی دولت، قیمت‌ها را نجومی و مسکن را دست نیافتنی کرده است و قیمت دلار بالای ۳۰ هزار تومان و سایه آن بر کالا‌های اساسی صدای مردم را درآورده است.
حجت‌الاسلام جواد نیک بین، نماینده کاشمر هم در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس بیان کرد: منشأ مشکلات کشور تصمیم‌های غلط، ناشی از گزارش‌های غلط یا انسان‌های نابلد است.
این نماینده مجلس افزود: آقای رئیس جمهور همه در وضعیت سختی به سر می‌برند و چاره‌اندیشی جدی و فوری می‌طلبد و اگر لازم است، تیم اقتصادی‌تان را ترمیم کنید چراکه مردم بیش از این تحمل فشار را ندارند.

  • نویسنده :
  • منبع :