19 دی: مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان از حمله سایبری به برخی از سیستم ها و تجهیزات این شرکت خبر داد و گفت: خوشبختانه این توطئه ناکام ماند.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، امین ابراهیمی دوشنبه اظهار داشت: ساعت ۵:۱۵ دقیقه صبح امروز برخی سیستم های شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفت.
وی افزود: با اقدام به موقع و هوشیاری موجود،این حمله ناکام ماند و هیچ خسارت و آسیبی به خط تولید شرکت فولاد خوزستان وارد نشد.
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: خط تولید شرکت فولاد هم اینک فعال بوده و کارکنان حوزه های مختلف در محل کار حاضر بوده و مختصر اختلالی که به سایت، کانال های اطلاع رسانی و سامانه پیامکی این شرکت وارد شده در حال برطرف شدن است.
وی ادامه داد: مسئولان امر در حال بررسی جزئیات بیشتر این اتفاق و رفع مشکلات هستند تا در اواخر امروز وضعیت به روال عادی بازگردد.
ابراهیمی تصریح کرد: اخبار منتشر شده در کانال تلگرامی شرکت فولاد خوزستان به دلیل هک شدن این کانال از امروز دوشنبه تا اطلاع ثانوی معتبر نبوده و صحت هیچ یک از مطالب آن تایید نمی‌شود.
وی بیان کرد: تا اطلاع ثانوی آخرین اخبار و اطلاعیه‌های شرکت فولاد خوزستان از طریق خبرگزاری‌های رسمی و کانال مجازی شرکت در اپلیکیشن آی‌گپ منتشر خواهند شد.
شرکت فولاد خوزستان دومین تولیدکننده فولاد خام کشور پس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌باشد.
در همین حال برخی شایعه‌ها پیرامون حمله سایبری به فولاد هرمزگان نیز شنیده می‌شد که این موضوع نیز توسط این شرکت تکذیب شد.
عطاء الله معروف‌خانی- مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان- ضمن تایید این موضوع اعلام کرده است: شرکت فولاد هرمزگان مورد حمله سایبری قرار نگرفته و همچنان مشغول به تولید است.
  • نویسنده :
  • منبع :