19 دی: پیکر مرحوم مهدوی دامغانی نویسنده و پژوهشگر برجسته و پیشکسوت با حضور جمعی از علما و مسئولان کشوری و استانی تشییع و در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.
پیکر مرحوم استاد احمد مهدوی دامغانی نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت، عصر امروز ۶ تیرماه، در صحن نواب صفوی تشییع و پس از قرائت نماز آیت الله اشرفی شاهرودی بر پیکر ایشان در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد. 
این مراسم با قرائت پیام حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی با حضور روحانیون، علما، مسئولان کشوری و استانی و بیت مهدوی دامغانی برگزار شد.
 استاد احمد مهدوی دامغانی در روز ۲۷ خردادماه سال جاری در فلادلفیای آمریکا پس از یک دوره بیماری در سن ۹۵ سالگی درگذشت و پیکر ایشان نیز روز گذشته پنجم تیرماه وارد فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد شد.
از آثار این نویسنده و پژوهشگر فقید می‌توان به «از علی آموز اخلاص عمل»، »رساله درباره خضر»، «شاهدخت والاتبار شهربانو»، «در باغ روشنایی» «گزیده حدیقة الحقیقه»، «گزیده‌ای از شعر سعدی به زبان عربی»، «کشف الحقائق نَسَفی _ تحقیق و تحشیه»، «المَجدی فی أنساب الطّالبیّین» (تحقیق)، «نَسمةالسَّحر بذکر من تشیَّع و شعر» (تصحیح،تحقیق)، «دیوان خازن (عبداللّٰه بن احمد خازن)» (تصحیح و تحقیق) و «الوحشیات (ابوتمام)» (تصحیح) اشاره کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :