19 دی: استفاده از پودر آویشن، افسنطین، تخم گشنیز و پودر خشک شده پوست انار از جمله گیاهان دارویی هستند که برای از بین بردن انگل‌های دستگاه گوارش و روده توصیه می‌شود.
انگل یک موجود زنده است که بر سطح یا درون یک میزبان زنده، زندگی می کند و غذای خود را از غذای مصرفی میزبان تغذیه می کند، سه دسته  اصلی از انگل ها هستند که موجب بیماری در انسان می شوند که شامل انگل های آغازین یا تک یاخته، کرم روده و انگل خارجی که در بیرون بدن انسان زندگی می کند.
بر اساس اعلام پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، یکی از راه های موثر برای درمان انگل خون خوار به نام آنکیلوستوم استفاده از پودر آویشن است به طوری که روز اول یک مسهل مانند روغن کرچک و سپس یک تا چهار قاشق چای خوری پودر آویشن را با کمی شکر یا عسل میل کنید و بعد از چندساعت یک مسهل نمکی مانند سولفات دوسود مصرف کنید.
همچنین برای برای از بین بردن کرمک و آسکاریس از گیاه افسنطین استفاده کنید به طوری که پنج روز متوالی هر روز ۲ تا ۳ گرم پودر برگ افسنطین را با کمی شکر میل کنید البته برای کودکان نصف پودر گفته شده را بکار ببرید.
برای کرم های دستگاه گوارش از تخم گشنیز میل کنید به طوری که چندروز متوالی صبح، ظهر، شب یک قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز را در یک لیوان آب جوش دم کرده و با شکر میل کنید.
برای درمان انگل های روده به خصوص آسکاریس و کرم کدو از پودر خشک پوست میوه انار استفاده کنید و همچنین برای رفع کرم کدو که در کودکان بیشتر است از تخم کدو حلوایی و برگ گردو کمک بگیرید.

  • نویسنده :
  • منبع :