19 دی: رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی امیر قطر بر مواضع روشن جمهوری اسلامی ایران در گفتگوهای رفع تحریم‌ها تاکید کرد.
آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در پاسخ به تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به گزارش‌های متعدد و رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه برنامه‌ هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره شفاف بوده و هیچگاه از مسیر قانونی منحرف نشده است اشاره و تصریح کرد: طرح مکرر اتهامات و ادعاهای تکراری علیه جمهوری اسلامی ایران در حین گفت و گوها، بیانگر هدف گذاری سیاسی آنها از فرایند مذاکرات است.
آیت الله رییسی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های یکجانبه را ظالمانه، غیرقانونی و ناحق می‌داند و در دفاع از حقوق خود مصمم است و همه تلاش‌ها باید در مسیر برداشتن کامل تحریم‌ها با ضمانت‌های لازم در این زمینه پیگیری شود. رییس شورای عالی امنیت ملی متذکر شد که توافق پایدار مستلزم لغو تحریم ها و کنارگذاشتن بی قید و شرط ادعاهای بی اساس و پایه است.
آیت الله رییسی در بخش دیگری از این گفت و گو به میزبانی قطر در مسابقات جام جهانی فوتبال اشاره کرد و گفت که کشورمان برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مهم ورزشی، به ویژه همکاری‌های فرهنگی، در کنار حمایت های اقتصادی، با هدف تاثیرگذاری سازنده اعلام آمادگی می کند.
امیر قطر نیز در این گفت و گوی  تلفنی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از این کشور گفت: دوحه از مواضع تهران در مسیر احقاق حقوق خود و پیشبرد گفتگوها و به ویژه تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه حمایت می‌کند.
«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» این را هم گفت که ابتکارهای متنوع ایران برای بهتر برگزار شدن جام جهانی قطر استقبال می کند.

  • نویسنده :
  • منبع :