19 دی: گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد یکشنبه از شهادت «خالد منصور» عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه جنوبی سرایا القدس در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به رفح در غزه خبر داد.
به گزارش فلسطین الیوم، گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد یکشنبه از شهادت «خالد منصور» عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه جنوبی سرایا القدس (گروهان‌های قدس) در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به رفح واقع در نوار غزه خبر داد.
خالد منصور در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه متولد شده بود و در سال ۱۹۸۷ به جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیوست. وی طی سال‌های گذشته چندین بار از تلاش رژیم صهیونیستی برای ترورش نجات یافته بود.
خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی پیش از این در واکنش به خبرهای منتشره درباره ترور «خالد منصور» فرمانده منطقه جنوبی جنبش جهاد اسلامی در شهر رفح گفته بود که این خبر هنوز تأیید نشده است.
البطش دشمن صهیونیستی را مسئول دور جدید درگیری‌ها برشمرد و گفت: ما با تلاش‌های مصر همراهی کردیم اما کابینه یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل سعی دارد با تشدید تنش‌ها دستاورد انتخاباتی کسب کند. ما با میانجیگری‌ها به صورت مثبت تعامل می‌کنم و در مقابل تجاوز راهی جز دفاع از ملت خود نداریم.
وی با بیان اینکه دشمن سعی بر ضربه زدن به جایگاه مردمی جنبش جهاد اسلامی و تضعیف توان آن دارد، تاکید کرد: این دور از درگیری وحدت کلمه گروه‌های فلسطینی را تجسم بخشید.
البطش افزود: گروهان‌های قدس بانک اهداف را در اختیار دارند و به دشمن اجازه نخواهیم داد جنایات بیشتری علیه ملت ما مرتکب شود. ما مطالباتی داریم که در صورت تحقق آن، این دور از درگیری‌ها خاتمه خواهد یافت و از جمله آن آزادی بسام السعدی از رهبران جهاد اسلامی است.

  • نویسنده :
  • منبع :