19 دی: زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، یکشنبه شب پس از اعلام آتش بس در نوار غزه، در سخنانی ابعاد پیروزی ملت فلسطین را تشریح کرد.
زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی در نشست خبری خود در تهران، درباره آتش بس اخیر با رژیم صهیونیستی گفت: به مردم فلسطین که اکنون با تجاوز صهیونیستها روبرو هستند و بر استقامت آن‌ها درود می‌فرستم.
بر اساس گزارش العالم، وی در ابتدا از طرف‌هایی که برای تحقق این آتش‌بس یاری کردند، تشکر کرد و گفت: از وزیران خارجه ایران و قطر و رئیس پارلمان لبنان تشکر می‌کنم.
وی در ادامه گفت: ملت فلسطین و به ویژه سرایا القدس، توانستند دستاورد بزرگی در برابر دشمن صهیونیست کسب کنند.
النخاله ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی برای دفاع از وحدت ملت فلسطین و رویارویی در عرصه های مقاومت پا به عرصه وجود گذاشت و ثابت و استوار باقی می ماند و دیدید که چگونه سرایا القدس توانست امتیازات بزرگی را به دست آورد.
وی افزود: ۵۸ شهرک صهیونیست نشین به طور همزمان زیر آتش راکت‌های سرایا القدس قرار داشت و اشغالگران نتوانستند هیچ یک شروط خود را بر ما تحمیل کنند.
النخاله گفت: این پیروزی را به تمام ملت هایی که در کنار ملت فلسطین ایستادگی کردند، تقدیم می کنم.
وی تاکید کرد، در برابر شهدا سر تعظیم فرود می‌آورم و به مردم فلسطین و ملت‌های عرب و اسلامی که با ما همبستگی کردند درود می‌فرستم.
دبیرکل جهاد اسلامی با بیان اینکه این جنبش برای وحدت فلسطین به وجود آمده است تاکید کرد که نهضت جهاد اسلامی پایدار و قویتر از همیشه باقیمانده است.
وی با اشاره به اینکه اشغالگران نمی‌توانند هیچ شرط و شروطی برای ما تعیین کنند گفت: رژیم صهیونسیتی برای آزادی شیخ بسام السعدی و خلیل العواده تحت فشار مقاومت قرار داشت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی بود که به دنبال آتش بس بود تاکید کرد، ما آزادی السعدی و العواده را شرط آتش بس تعیین کردیم.

  • نویسنده :
  • منبع :