عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مهمترین دغدغه اعضای مجلس خبرگان رهبری مشکلاتی است که الآن مردم دارند، گفت: اگر دولت بتواند موانع را از سر راه مردم بردارد و مردم وارد صحنه شوند، دولت حمایت کند و اقتصاد را بیشتر به مردم بسپارد، مردم می‌توانند مسائل را حل کنند.
آیت الله محمود محمدی عراقی در گفت‌وگو با جماران در پاسخ به این سؤال که دغدغه امروز اعضای مجلس خبرگان رهبری در چه زمینه‌ای است؟ گفت: تا آن جایی که از صحبت‌های نمایندگان محترم خبرگان استفاده می‌شود، بر اساس همان شناختی که از امام و اهداف امام دارند، مهمترین دغدغه آن‌ها مشکلاتی است که الآن مردم دارند. یعنی در جلسه ضیافت اعضای مجلس خبرگان که آقای رئیس جمهور هم حضور داشتند، مطلبی که تقریبا در صحبت‌های همه اعضا تکرار می‌شد دو موضوع بود؛ یکی اینکه ضمن تشکر از زحمات رئیس جمهور و هیأت دولت، مطرح می‌کردند که هنوز نتایج برنامه‌های اقتصادی در سفره مردم خودش را نشان نداده و مردم مشکل دارند.
آیت الله محمدی عراقی در پاسخ به این سؤال که آیا توانسته‌ایم آرمان‌های امام را تحقق ببخشیم یا نه؟ افزود: مسأله دیگر هم در مورد دغدغه‌های فرهنگی بود. در صحبت‌های عزیزان تکرار می‌شد که انقلاب ما انقلاب فرهنگی و هدف اساسی امام تحول فرهنگی جامعه بوده است. اخلاق، معنویت و قرب به خدا اهداف اصلی انقلاب ما بوده و باید ببینیم تا چه حد در رسیدن به این اهداف موفق بوده‌ایم.
این عضو مجلس خبرگان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا در زمینه بهبود معیشت مردم پیشنهادی هم از سوی اعضای مجلس خبرگان رهبری به رئیس جمهور ارائه شد؟ تصریح کرد: البته در این جلسات با فرصت‌های کمی که هست، نمی‌توان طرح و برنامه پیشنهاد کرد. ولی به صورت تیتروار و خلاصه بعضی از عزیزان راه حل‌هایی را هم پیشنهاد می‌کردند و تأکید بیشتر روی این بود که موانع را بردارید. اگر دولت بتواند موانع را از سر راه مردم بردارد و مردم وارد صحنه شوند، دولت حمایت کند و اقتصاد را بیشتر به مردم بسپارد، مردم می‌توانند مسائل را حل کنند. خیلی از آقایان گلایه داشتند که هنوز موانع دست و پا گیر وجود دارد.
وی افزود: یکی از آقایان نقل کرد از یک کسی که ظاهرا در خراسان کار کشاورزی انجام می‌دهد، که گفته من ۲۵۰ مجوز پیگیری کرده ام که برای این کارم بگیرم. واقعا آدم باورش نمی‌شود که ۲۵۰ مجوز برای یک کار لازم باشد! چه قدر یک آدم باید در این دستگاه و آن دستگاه دوندگی کند تا بتواند یک مجوز بگیرد؟ آقای رئیسی هم توضیح دادند که تقریبا همه دستگاه‌ها دارند به سامانه اعطای مجوز به صورت غیر حضوری می‌پیوندند؛ چند دستگاه باقی مانده که آن‌ها هم به زودی می‌پیوندند و این مشکل حل می‌شود. امیدواریم حل شود.
  • نویسنده :
  • منبع :