19 دی: رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم مراقب سوءاستفاده کنندگان، معاندان و بدخواهان این مرزوبوم باشند تا آن‌ها بر احساسات پاک‌شان موج سواری نکنند.
غلامرضا نوری قزلجه در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به حرکات رادیکالی در تجمعات دو روز گذشته و بعد از فوت «مهساامینی» گفت: راه برقراری حجاب در جامعه، صرفا گشت ارشاد نبوده و این نحو برخورد با مسئله درست نیست، بعد هم تصور شود از این طریق می‌توان جامعه را باحجاب و باعفاف کرد، روشن است که در نهایت هم موفقیت‌آمیز نبوده است؛ لذا باید اصلاحات اساسی در روش‌ها صورت گیرد.
وی با بیان این‌که نحوه اجرای قانون مربوط به عفاف و حجاب واکنش ها و مشکلاتی به وجود آورده است، افزود: باید در روش و نحوه اجرای این قانون اصلاحات اساسی رخ دهد.
این نماینده نزدیک به جریان اصلاح طلب در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بدخواهان کشور و نظام مترصد فرصت‌هایی هستند که جامعه را برهم ریزند پس باید مردم عزیزمان هوشیاری و بصیرت سیاسی خود را حفظ نموده و اجازه ندهند ضدانقلاب و بدخواهان این مرز و بوم سوءاستفاده کنند. 
نوری قزلجه با بیان این‌که «مردم می توانند در چهارچوب قانون و از طرق مسالمت آمیز حقوق اجتماعی خود را دنبال کنند»، افزود: امکان برگزاری تجمع از طریق قانونی ‌وجود دارد تا بدون فرصت دادن به ضد انقلاب و صدمه زدن به جان و مال اشخاص و اموال عمومی مطالبات به طریق مدنی مطرح شود. در تجمعات بدون مجوز و نقطه‌ای که عنوان اغتشاش هم به خود می گیرد، احتمال  هرج و مرج و ورود خسارت به جان و مال افراد ‌و اموال عمومی وجود دارد و در این صورت دیگر امکان پیگیری مطالبات هم نخواهد بود
‌وی تاکید کرد: باید حرف و نظر مردم شنیده شود و نسبت به اصلاح شیوه نامه‌های گشت ارشاد اقدام شود چون اعمال روش موجود نمی‌تواند هدف قانون را محقق کند و حتی اوضاع بدتر می‌شود نمونه آن را می‌توان در چند روز اخیر دید که برخی از چهره‌ها کشف حجاب کردند و این نوع واکنش‌ها آثار بدی به جای می‌گذارد و نباید نتیجه جریان امور به این سمت می‌رفت.
نوری در پایان گفت: یکی از مناسبترین مسیرها برای انتقال مطالبات و نظرات مردم و پیگیری آنها، مسیر مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس است.

  • نویسنده :
  • منبع :