19 دی: افسر ارشد پلیس لندن در واکنش به اغتشاشات اخیر مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران و مرکز اسلامی انگلیس توسط عناصر ضد انقلاب ادعا کرد که آشوبگران شناسایی و به سزای اعمال خود خواهند رسید.
در بیانیه متروپلیتین پلیس آمده است: در پی وقوع ناآرامی های خشونت آمیز در نزدیکی سفارت ایران در روز یکشنبه، حداقل پنج افسر پلیس به شدت مجروح و ۱۲ نفر دستگیر شدند.
بر اساس این بیانیه، افسران در حال انجام وظیفه بودند تا برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را تسهیل کنند اما گروه قابل توجهی فعالانه به دنبال مقابله با ماموران بودند؛ بر همین اساس یگان ویژه وارد عمل شد تا ضمن حفاظت از ماموران، نظم بین تظاهرکنندگان را برقرار کند.
بیانیه یادشده می‌افزاید که اغتشاشگران پس از ایجاد بی‌نظمی مقابل سفارت، به سمت منطقه میداول حرکت کردند که در آن‌جا مرکز اسلامی انگلیس هدف قرار گرفته شد. طبق این بیانیه، «ماموران پلیس توانستند از امنیت ساختمان مرکز اسلامی محافظت کنند اما با انجام این کار، مورد حملات بیشتری قرار گرفتند.»
دستگاه امنیت داخلی انگلیس در تشریح اغتشاشات روبروی مرکز اسلامی نوشت که آشوبگران سنگ و بطری پرت می‌کردند و براثر آن تعدادی از افسران مجروح شدند. در این بیانیه آمده است که در جریان درگیری‌ها، «حداقل پنج نفر مجروح شده و در بیمارستان بستری هستند.»
در ادامه این بیانیه به نقل از «کارن فایندلی» افسر ارشد پلیس آمده است که حملات علیه ماموران و برگزاری تظاهراتی که به موجب آن جامعه احساس ناامنی کند «تحمل نخواهد شد». وی تصریح کرد که ماموران پلیس در نتیجه آنچه او حملات «خشونت‌آمیز جدی» نامید در بیمارستان بستری هستند.
«فایندلی» با بیان اینکه تعدادی از اغتشاشگران بازداشت اما هنوز آن‌هایی که مرتکب تخلفات جدی شده دستگیر نشده‌اند تصریح کرد: در روزهای آینده، ما از تمام ابزارهایی که در اختیار داریم - از جمله دوربین‌های مداربسته و سایر فیلم‌ها - برای شناسایی این افراد و محاکمه آنها استفاده خواهیم کرد.
عناصر ضد انقلاب و گروه‌های معاند مستقر در انگلیس، طی روزهای گذشته با اسم رمز حمایت از «مهسا امینی» دست به اقدامات خرابکارانه‌ای علیه ساختمان‌های متعلق به جمهوری اسلامی ایران زدند که با برخورد پلیس این کشور مواجه شدند.
ساعاتی پیش، پلیس منچستر از دستگیری یکی دیگر از عناصر مخل امنیت در این شهر خبر داد. در بیانیه روز دوشنبه پلیس منچستر آمده است: حوالی ساعت ۲۳ و ۲۰ دقیقه شب گذشته گزارشی مبنی بر اغتشاش گروهی از مردم در نزدیکی مرکز اسلامی دریافت کردیم. ماموران در محل حادثه حضور پیدا کردند و متوجه شدند که یک نفر بریدگی کوچکی روی صورتش ایجاد شده و دیوارهای خارجی ساختمان و خودرویی که در بیرون پارک شده بود با نوشتن شعارهای مربوط به رویدادهای اخیر در ایران تخریب شده است.
بر اساس این بیانیه، یک نفر در ارتباط با این حادثه دستگیر شده و برای بازجویی در بازداشت به‌سر می‌برد.
این تحولات درحالی صورت می‌گیرد که دستگاه امنیتی انگلیس سال گذشته در ماجرای حمله وحشیانه تعدادی از عناصر گروهک منافقین و سلطنت‌طلبان به یک زن ایرانی که قصد داشت در شهر بیرمنگام برای شرکت در انتخابات وارد محل رای‌گیری شود سکوت اختیار کرد.
اما تداوم تحرکات هنجارشکنانه اوباشِ مخل امنیت، ضمن افشای چهره کریه و پلید آن‌ها برای جهانیان، این واقعیت را آشکار کرد که مقوله امنیت ملی از تهران تا پاریس و لندن طبق هیچ عرف حکومت‌داری قابل پذیرش نیست.

  • نویسنده :
  • منبع :