19 دی: نخست وزیر سوریه با تشکر از رهبر معظم انقلاب، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران، گفت: از شرکت‌های ایرانی که مایل به سرمایه گذاری در سوریه هستند استقبال می‌کنیم.
حسین عرنوس در دیدار «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران با وی، با اشاره به حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و کشور سوریه، اظهار داشت: از رهبر، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت های همه جانبه و مستمر از سوریه تشکر و قدردانی می کنم.
نخست وزیر جمهوری عربی سوریه افزود: در شرایط سختی که برای تامین نفت و مشتقات آن مواجه هستیم از ایران تشکر می کنیم که برای تامین نفت به ما کمک می کند.
وی عنوان کرد: ما در محاصره ناعادلانه ای قرار داریم و از سرمایه گذاران ایرانی که مایل به حضور در سوریه هستند استقبال می کنیم.
عرنوس با اشاره به روند بازسازی سوریه پس از وقوع جنگ و ایجاد خرابی های حاصل از جنگ ۱۱ ساله، تصریح کرد: گشودن افق های وسیع تر همکاری بین دو کشور به نفع دو ملت و دو کشور است و از همکاری های مشترک نتایج مثبتی ایجاد می شود.
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار بر حمایت تهران از سوریه تاکید و اظهار داشت: ایران در کنار مردم و دولت سوریه می ایستد.
رستم قاسمی افزود: ما در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی در کنار سوریه هستیم و می توانیم همکاری های خوبی داشته و در زمینه های بازرگانی و تجاری و همچنین در پروژه های ساخت بزرگ مسکن مشارکت داشته  باشیم.
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در سفری دو روزه به منظور رایزنی‌هایی در رابطه با توافقنامه‌ها بین دو کشور در حوزه راه و شهرسازی به سوریه سفر کرده است.

  • نویسنده :
  • منبع :