19 دی: دیدار مسیح علی‌نژاد و رئیس‌جمهور فرانسه با استقبال و تلاش رسانه‌های معاند برای القای این موضوع مواجه شد که دیدار آنها به دعوت مستقیم کاخ الیزه صورت گرفته است اما به نظر می‌رسد که گروه‌های معاند و تجزیه‌طلب در برگزاری آن نقش داشته‌اند.
رضا نصری در رشته توییتی با اشاره به دیدار اخیر مسیح علی نژاد با مکرون با هماهنگی گروه « عدالت برای کُردها» نوشت: «به گفته کرولین فورست - روزنامه‌نگار، نویسنده و فعال فمینیست مشهور فرانسوی - دیدار مسیح علینژاد با مکرون توسط سازمان آمریکایی-فرانسوی «عدالت برای کُردها» تسهیل شده.
 این سازمان در معرفی خود می‌نویسد «پس از مهار تروریسم [داعش]، دولت‌های غربی ملت کُرد را که آرزوی استقلالش را ۴ همسایه قدرتمندش [ایران، عراق، سوریه، ترکیه] هرگز نبخشیده‌اند به حال خود رها کرد» و در واکنش به این موضوع (یعنی نماندن غرب برای تحقق استقلال کردها) این سازمان تاسیس شده.
 اینکه اپوزیسیون ویرانی‌طلب مطالبات مشروع مردم ایران را برای اهداف ایران‌ستیزانه ربوده تا مطالبات کشورهای متخاصم منطقه را جایگزین آن کند موضوع جدیدی نیست. اما میزبانی مکرون از فرستادگان این سازمان تعرضی به استقلال سیاسی و تمامیت ارضی ایران و همچنین عراق، سوریه و ترکیه است.
جا دارد دستگاه دیپلماسی کشور در اقدامی هماهنگ با سه همسایه خود نسبت به این اقدام نامتعارف رییس‌جمهور فرانسه اعتراض کنند.»

  • نویسنده :
  • منبع :