19 دی: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: روحانیت باید در مقابل تمامی مشکلات، ناملایمات، سختی‌ها و توطئه‌ها و تفرقه افکنی‌های دشمنان بایستد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درمراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علمیه امام باقر (ع) قم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س)، گفت: اکنون نیز روحانیت باید مانند گذشته از این بانوی با عظمت درس بگیرد و در مقابل تمامی مشکلات، ناملایمات، سختی‌ها و توطئه‌ها و تفرقه افکنی‌های دشمنان بایستد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضرت زینب کبری (س) را الگوی تمامی مردان و زنان آزاده معرفی کرد و گفت: آن حضرت اگر چه یک زن بود؛ اما برای ما و آیندگان الگویی مثال زدنی است. شخصیتی که محضر هفت معصوم (ع) را درک کرد و مظهر تجلی این بزرگان شد.
آیت الله بوشهری در ادامه به تبیین برخی از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی بزرگوار پرداخت و بعد از بیان برخی از القاب ایشان افزود: حضرت زینب (س) یکی از مصادیق بارز مجاهدین، در آیه ۲۰ سوره مبارکه توبه است، در واقعه عاشوراء اگر این بانوی بزرگوار نبودند، نهضت حسینی به نتیجه نمی‌رسید.
امام جمعه قم، آن حضرت را مظهر صبر و استقامت معرفی کرد و ادامه داد: عقیله بنی هاشم در صبر بر بلاء و مصیبت بر همگان پیشی گرفت و همانگونه که امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند مؤمن با تحمل مشکلات و سختی‌ها آبدیده می‌شود و این نشان از جایگاه ویژه این بانوی قهرمان دارد.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در پایان صحبت‌های خود طلاب جوان را به درس خواندن و بالا بردن آستانه تحمل در برخورد با ناملایمات توصیه کرد و یادآورشد: برای انجام وظایف خود در کسوت روحانیت باید بدانید که به هر شیوه‌ای که وظایف خود را انجام می‌دهید، باید درس را جدی گرفته و از فرصت‌های خود به درستی استفاده کنید. امروز به روحانیونی نیاز داریم که از لحاظ علمی به درجات خوبی دست یافته باشند.

  • نویسنده :
  • منبع :