19 دی: عزت‌الله ضرغامی گفت: من با جمعی از افرادی که گرایش‌های سیاسی مختلف دارند، جلسات نسبتاً ثابتی داریم.دور هم می‌نشینیم راجع به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی صحبت می‌کنیم.
عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با جمعی از افرادی که گرایش‌های سیاسی مختلف دارند، با هم جلسات نسبتاً ثابتی داریم. البته من از موقعی که مسئولیت گرفتم کمتر می‌توانم در آن جلسات شرکت کنم. بیشتر این‌ها عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.
وی افزود: دور هم می‌نشینیم راجع به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی صحبت می‌کنیم. این جلسات خیلی مفید است. هم دیدگاه‌ها به هم نزدیک می‌شود و هم قرائت‌ها و روایت‌هایی که در مورد یک پدیده واحد وجود دارد و باید بشنویم و تصمیم بهتر بگیریم در این جلسه اتفاق می‌افتد.
ضرغامی عنوان کرد: محل برگزاری آن هم تغییر می‌کند. هم در دفتر من و هم در دفتر آقای عارف و هم سایر افراد تشکیل شده است. به نظرم همه باید با هم حرف بزنند. بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است.
وی همچنین گفت: من شنیدم که رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه نیز جلسات این چنینی اکنون دارند. گرایش‌های مختلف سیاسی با آن‌ها گفتگو می‌کنند.
وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: یکی از جلسات‌مان با اغتشاشات همزمان شد. بسیاری از راهبردهایی که در حوزه سخت گرفته می‌شود، می‌توان با راهبردها و اقدامات نرم تعدیل شود. چون در این حوزه کمتر کار می‌کنیم، سختی کار برعهده نیروهای امنیتی می‌افتد. ما در این حوزه کم‌کاری داریم.
وی همچنین بیان داشت: من سه ساعت در دانشگاه شریف با دانشجویان جلسه داشتم. تعدادی از آن‌ها کسانی بودند که در صحن دانشگاه تجمع داشتند و شعارهای ساختارشکنانه داشتند. هرگونه برخوردهای غیرنرم کار را سخت می‌کند.
  • نویسنده :
  • منبع :