19 دی: دادگستری استان مرکزی در رابطه با پرونده عامل هتک حرمت گلزار شهدای اراک توضیحاتی را اعلام کرد.

چندی پیش بود که تعدادی از اغتشاشگران اقدام به پرتاب سنگ به سمت گلزار شهدا شهر اراک و هتک حرمت قبور مطهر شهدا کردند که این حرکت هنجارشکن و انتشار تصاویر آن موجب تاثر و رنجش مردم و خانواده‌ معظم شهدا شد.
در پی وقوع این هتک حرمت، موضوع به صورت ویژه از سوی دادگستری استان مرکزی پیگیری و در نهایت عاملان این بی‌حرمتی دستگیر شدند.
روابط عمومی دادگستری استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای در رابطه با آخرین وضعیت یکی از متهمان این پرونده به نام مینا یعقوبی اعلام کرد:
در پی اقدام هنجارشکنانه این فرد، در پرتاب سنگ به سردر گلزار شهدای اراک و پخش کلیپ تصویری آن در فضای مجازی که تاثر مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران را در پی داشت، دستگاه قضایی با حساسیت و فوریت وارد عمل شده، با دستورات صادره فرد نامبرده شناسایی و بازداشت شد.
طبق این اطلاعیه متهم به علت برخی مشکلات روحی و روانی قبلی طی مدت بازداشت، دو نوبت اقدام به خودکشی کرد که در یک نوبت خود را از طبقه دوم بخش نسوان ندامتگاه به پایین پرتاب میکند اما با هوشیاری مراقبین دچار صدمات جزئی از قبیل کبودی صورت شده و بلافاصله  به بیمارستان منتقل می‌گردد.
به گزارش ایسنا، به نقل از میزان، کیفرخواست این متهم صادر و پرونده به دادگاه ارسال شده است، اما براساس شرایط متهم، این فرد تا زمان تشکیل دادگاه، با اخذ وثیقه قانونی آزاد شد.

  • نویسنده :
  • منبع :