19 دی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خطر از وزیر ورزش رفع شده و دوران نقاهت درمان ایشان نیز با توجه به صدمات وارده (در سانحه بالگرد) تا چند وقت دیگر ادامه خواهد داشت و پس از آن سلامتی به صورت کامل برمی‌گردد.
بهرام عین اللهی روز جمعه در حاشیه عیادت از مصدومان سانحه سقوط بالگرد در بافت با اشاره به اقدامات انجام شده برای حمید سجادی  و سایر مصدومان در جمع خبرنگاران افزود: ضربه به سر وزیر ورزش سنگین نبوده و خونریزی بسیار خفیف است که احتیاج به جراحی ندارد؛ یکی از مهره های گردن ایشان نیز دچار شکستگی خفیفی شده است.
۳۰ درصد ریه وزیر ورزش دچار صدمه
وی اظهار داشت: بیشترین صدمه در قفسه سینه وزیر ورزش وارد شده و حدود ۳۰ درصد از ریه دچار صدمه شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حالات جسمی وزیر ورزش و جوانان نیز ناشی از ضربه به سر و ضایعه قفسه سینه ایشان است اما خوشبختانه با رسیدگی فوق تخصصی خیلی خوب علایم حیاتی او کاملا ثابت شده است که جای قدردانی از مسئولان درمانی دارد.
وی بیان کرد: سطح هوشیاری وزیر ورزش و جوانان اکنون در وضعیت بهتری قرار گرفته که پس از کم کردن دارو به بالای ۹ می رسد که رقمی خوب است.
۱۹ مصدوم سانحه سقوط بالگرد/روند امدادرسانی
عین اللهی تصریح کرد: حادثه سقوط بالگرد در شهرستان بافت بسیار تلخ و سنگین بود و این حادثه ۱۹ مصدوم و یک نفر فوتی داشت.
وی افزود: تیم های امدادی اورژانس و حوزه سلامت شهر بافت بخوبی امور اولیه مجروحان را انجام دادند و انتقال مصدومان به کرمان نیز بخوبی انجام گرفت که سبب شد فوتی دیگری نداشته باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: ۹ بیمار از ۱۹ نفر بیمار مصدوم در بخش مراقبت های ویژه(ICU) و ۱۰ نفر در بخش عمومی بستری شدند که تاکنون تعداد زیادی از آنان مرخص شده اند.
وی ادامه داد: اکنون چهار بیمار در آی سی یو بستری هستند که این افراد از جمله وزیر و مدیران کل ورزش و جوانان استان کرمان و آذربایجان شرقی است که حالشان بدتر است.
روز گذشته بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان در بافت سقوط کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :