19 دی: رئیس پلیس آگاهی فراجا با تاکید عدم اعطای مرخصی به سارقان زندانی سابقه‌دار و حرفه‌ای در تعطیلات پیش رو گفت: برای تسهیل رسیدگی پرونده سرقت از مسافران نوروزی، مالباختگان می‌توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت خود اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار "محمد قنبری" اظهار داشت: از آنجا که شناسایی بسترهای وقوع انواع جرایم و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه و مقابله ای، سهم قابل توجهی در کاهش وقوعات دارد، یکی از این بسترها تعطیلات پیش رو و نوروز سال ۱۴۰۲ بوده و به تبع آن پیش بینی آغاز موج گسترده ای از مسافرت ها می‌ باشد که شرایط را جهت احتمال فعالیت‌های مجرمانه سارقان برای سرقت از مسافران در استان ‌ها و شهرستان ‌های مسافر پذیر و استراحتگاه ‌های شهری و بین شهری فراهم می کند.
وی با اشاره به تشریح اقدامات مهم پلیس آگاهی در جهت امنیت و آرامش شهروندان در این ایام افزود: شهروندان باید برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و یا سرقت از مال و اموال، منزل و همچنین ایمنی خودرو هشدارها و توصیه های پلیس را مد نظر قرار دهند.
رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به آمادگی تیم بررسی صحنه جرم جهت اعزام به ماموریت های محوله احتمالی گفت: در این بازه زمانی تیم‌های مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی (DVI و CSI) آماده پاسخگویی به نیازها جهت بررسی و تحلیل در طول این ایام را به عهده دارند.
وی با اشاره به نظارت و کنترل محکومان و مجرمان متواری به منظور پیشگیری از تکرار جرائم، خاطرنشان کرد: در راستای عدم اعطای مرخصی به سارقان زندانی سابقه‌دار و حرفه‌ای در این ایام تعاملاتی با دادستانی کل کشور و مراجع قضایی استانی انجام شده که از حداکثر ظرفیت‌های قانونی در برخورد با این گونه سارقان استفاده خواهد شد.
سردار قنبری در ادامه با اشاره به تسهیل رسیدگی پرونده سرقت از مسافران نوروزی جهت جلوگیری از سرگردانی آنها در استان های سراسر کشور افزود: مالباختگان ضمن تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در صورت وقوع هر گونه سرقت از شهروندان بلافاصله وقوع سرقت وسایط نقلیه در سامانه خودرو و موتورسیکلت‌های مسروقه ثبت خواهد شد.
این مقام انتظامی همچنین خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل در سطح استان های سراسر کشور ترتیبی اتخاذ شده که جابجایی هرگونه اثاثیه منزل و ادارای با صدور مجوز نزدیکترین کلانتری محل انجام بگیرد که در غیر این صورت واحدهای گشت و آگاهی موظف به برخورد قانونی می باشند.
وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش می کنند با انجام این خدمات مسافران بتوانند بدونه دغدغه و با اطمینان خاطر سفر کنند، گفت: به منظور افزایش ضریب امنیتی و پیشگیری از هر سوءاستفاده و یا سرقت در ایام ماموران در برخورد با سارقان خشن و متجاوزین به حقوق مردم با قاطعیت و اقتدار قانونی عمل می کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :