19 دی: وزیر آموزش و پرورش ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری در داخل گفت: بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده و مربوط به داخل کشور نیست.
یوسف نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری و بررسی آن در سطح کارشناسی در این وزارتخانه، گفت: اصلا چنین موضوعی نداریم.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده است و مربوط به داخل کشور نیست.
بر اساس این گزارش، شورای عالی آموزش و پرورش اوایل اسفندماه ۱۴۰۱ ایجاد مدرسه مجازی را به تصویب رساند که بر اساس آن و به منظور فراهم کردن فرصت های مناسب برای تعلیم و تربیت، تسهیل فرایند آموزش و یادگیری، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری های نوین و افزایش پوشش تحصیلی ایرانیان خارج از کشور که امکان دسترسی یا حضور در کلاس‌های درس را ندارند، خارجیان علاقه مند به تحصیل در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران، اتباع خارجی داخل کشور، داوطلبان آزاد و دانش آموزان لازم التعلیم ایرانی بازمانده از تحصیل راه اندازی می شود.
با این وجود برخی رسانه ها این مصوبه را به منزله مجوز ایجاد مدارس آنلاین در کشور برداشت کردند در حالی که وزارت آموزش و پرورش بر تدریس و تحصیل حضوری تاکید دارد.

  • نویسنده :
  • منبع :