19 دی: فرمانده فراجا با بیان اینکه تا به امروز حجم تردد بین استانی و بین شهرستانی در سطح کشور به بالای ۲۹۰ میلیون سفر رسیده است، گفت: تعداد کشته‌های حوادث رانندگی کشور به بیش از ۵۰۰ نفر رسید.

سردار احمد رضا رادان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت: تا به امروز حجم تردد بین استانی و بین شهرستانی در سطح کشور به بالای ۲۹۰ میلیون سفر رسیده است که نسبت به سال گذشته شاهد حجم تردد بیشتری بوده‌ایم.

فرمانده فراجا ادامه داد: همچنان سه تخلف تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بالاترین علل وقوع حوادث رانندگی در ایام نوروز امسال است. 

وی با اشاره به اینکه میزان تردد در روزهای آینده و اواخر هفته پرحجم‌تر خواهد شد، افزود: از مردم عزیز می‌خواهیم که سفر خود را مدیریت کنند و از عجله و شتاب در هنگام رانندگی پرهیز کنند. 

رادان تصریح کرد: استان فارس یکی از استان‌های خوب و موفق کشور در زمینه کاهش حوادث رانندگی بوده، به گونه‌ای که با ایجاد ایستگاه‌های سلامت و نشاط در ۳۰ کیلومتری شهرها، توانسته در این زمینه تأثیر گذار باشد. 

فرمانده فراجا با بیان اینکه در نوروز سال جاری تعداد کشته‌های حوادث رانندگی کشور به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده است که این به هیچ وجه زیبنده نیست، عنوان کرد: البته این آمار رخداد است و آمار قطعی توسط پزشکی قانونی ارائه خواهد شد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی مرکز تحلیل داده‌ها برای موضوع هوشمند سازی پلیس، گفت: در نیمه اول سال جاری سعی می‌شود تا مسئله هوشمند سازی در برخی از پلیس‌های تخصصی به صورت جد پیگیری و بررسی شود؛ چرا که پلیس آینده غیر از پلیس هوشمند و مقتدر نمی‌تواند باشد. 

رادان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان "مهار تورم، رشد تولید"، بیان کرد: حمایت از تولیدکنندگان واقعی و مبارزه ویژه و جدی تر با قاچاق کالا از مهمترین اقداماتی است که پلیس در این راستا مد نظر قرار خواهد داد.

  • نویسنده :
  • منبع :