۱۹ دی: یکی ازمراجع عظام تقلید گفت: مهمترین عامل حمله دشمن، اسلامیت ماست، چه آن جنگ هشت ساله که در ابتدای انقلاب بر ما تحمیل کردند، و چه الان که مظلومانه مورد تحریم قرار می‌گیرد، اینها با اصل دین و استقلال کشور می‌جنگند.
آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی روز پنجشنبه در دیدار با فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آنچه باعث پیروزی ما در این جنگ‌ها می‌شود و خواهد شد همان «وسلاحه البکاء» و ارتباط تنگاتنگ ما با خداست که این را باید حفظ کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی، از فعالیت‌های صورت گرفته قدردانی و دعا کردتا این فعالیت‌ها علاوه بر عطای پاداش بهشت در آخرت، پیروزی در این دنیا را نیز نصیب رزمندگان اسلام بفرماید.

آیت الله جوادی آملی گفت: کسی که دارای اسلحه هست و مسلح، در جنگ مقابل کسی که اسلحه ندارد یقینا باید پیروز باشد، اما در جنگ هشت ساله دفاع مقدس بر علیه ایران که مظلومانه مورد حمله قرار گرفت، پیروزی از آن فرزندان ایران شد چرا که سلاحی که دست ما بود و دست آنها نبود «وَ سِلاَحُهُ الْبُکَاءُ» بود.

وی افزود: مهمترین عامل حمله دشمن، اسلامیت ماست، چه آن جنگ هشت ساله که در ابتدای انقلاب بر ما تحمیل کردند، و چه الان که مظلومانه مورد تحریم قرار می گیرد، اینها با اصل دین و استقلال کشور می جنگند و آنچه باعث پیروزی ما در این جنگها می شود و خواهد شد همان «وسلاحه البکاء» و ارتباط تنگاتنگ ما با خداست که این را باید حفظ کنیم.

وی گفت: این سلاح‌های معنوی را بیگانه ندارد، لذا همیشه در مقابل رزمندگان اسلام شکست خورده‌است.

آیت الله جوادی آملی به ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: ما عزیزانی داشتیم که در زمستان سرد کردستان، برای حفظ سنگرهای خود آنقدر مقاومت کردند و ماندند تا از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند، وقتی پیکر اینها رو آوردند در مسجد اعظم قم، ما معمولا در مجلس ترحیم قرآن و فاتحه می‌خوانیم و تا آخر فرصت نشستن نیست، اما آن شب تا آخر مجلس نشستم و گریه کردم نه برای ثواب، بلکه گریه خجالت،این جوانی که تنها برای وفاداری به این نظام اینگونه به شهادت می رسد، اینها سرمایه های ما هستند که در جای دیگر نیست.

وی بیان داشت: این سرمایه و این عظمت را چه کسی داد؟ قرآن و اهلبیت علیهم السلام این سرمایه ها را دادند، اینکه در قرآن می‌فرماید: خیال نکنید ونگویید که اینها مرده اند، اینها زنده اند و نه تنها زنده اند که به فکر دیگران نیز هستند،اینها به خدا عرض می کنند این کسانی که راهی ما هستند، کمکشان کن، شهداء نه تنها زنده اند که به فکر آیندگان نیز هستند، قرآن و اهلبیت در مقام شهداء اینگونه می‌گویند، و ما باید این سرمایه عظیم معنوی را حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: باید به گونه ای باشید که دشمن در شما قدرت و عظمت ببیند و جرأت حمله نداشته باشد، خداوند در قرآن کریم می فرماید: باید به گونه ای باشید و دستتان پر باشد که دیگران از شما بترسند و سراغ شما نیایند.

در ابتدای این دیدار، سردار اسماعیل قاآنی گزارشی از آخرین تحولات منطقه و وضعیت محور مقاومت را ارائه داد.
  • نویسنده :
  • منبع :