19 دی: رییس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به احیای واحدهای راکد تولیدی است، تاکید کرد: بازگشت این واحدها به چرخه تولید موجب افزایش اشتغال و رونق صنعت کشور می شود.
سیدابراهیم رییسی روز پنجشنبه در جشن احیای ۲۲۰ واحد صنعتی و تولیدی راکد استان آذربایجان شرقی در ماشین سازی تبریز، افزود: بسیار خرسندم که در جمع کارگران پرتلاش مجموعه های احیا شده هستم و از همه کسانی که در احیای کارخانه ماشین سازی نقش داشتند تشکر می کنم.
وی ادامه داد: گروه صنعتی ماشین سازی امروز تولید بسیار بالایی دارد و یکهزار دستگاه ماشین تولید شده و هدف گذاری برای تولید ۲ هزار ماشین خبر خوبی است و نشان می دهد انسانهای با اراده ای در این مجموعه فعال هستند.
آیت الله رئیسی با قدردانی از تلاش این نیروها، گفت: این شرکت کار زیرساختی برای صنعت می کند و صنعت ما نیازمند تولیدات ماشین سازی است و بسیاری از کارخانه ها به برکت کار شما نوسازی و تجهیز می شوند.
وی افزود: این مجموعه نقش بسیاری در نوسازی صنعت کشور دارد و بسیاری از کارخانه های کشور را نوسازی کرده و با کارهای نویی که در این مجموعه ارایه می شود زیرساخت صنعت کشور است.
رییس جمهور از مدیریت شرکت ماشین سازی و مسوولان خواست با قوت برای تجهیز این مجموعه تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه این شرکت از بخش خصوصی پس گرفته شد، گفت: اگر خصوصی سازی درست انجام می شد و آورده برای توسعه کارخانه استفاده می شد و نیروهای توانمند بهره مند می شدند مخالف خصوصی سازی شرکت ماشین سازی نبودیم ولی آنچه که اتفاق افتاد فقط بیکاری کارگران بیشتر و از کار افتادن ماشین های مجموعه بود.
آیت الله رئیسی گفت: از این جهت خرسندم که چهره کارگران را متفاوت دیدم و شرایط متفاوت شده است.
موفقیت شرکت ماشین سازی نتیجه اراده کارگران است
وی موفقیت شرکت ماشین سازی را نتیجه اراده کارگران دانست و اظهارداشت: کار را شماها انجام دادید من از شما باید تشکر کنم و  من و امثال من باید خدمت گزاری کنیم.
آیت الله رئیسی با اشاره به بازدیدش از چند غرفه واحدهای احیا شده و صحبت با صاحبان این صنایع و واحدها ، افزود:: برخی ۵۰ تا ۳۰۰ کارگر گرفته اند و سخنانشان این بود که در آغاز کار هستند و خط تولید و کارگر را افزایش می دهند.
وی ادامه داد: اگر دولت کمک کند این افراد می توانند محصولات بیشتری تولید کنند از این رو باید از فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع حمایت کنیم.
آیت الله رئیسی گفت: آنچه شهدا به ما یاد داده اند و در مکتب آنها یاد گرفته ایم آن است که ما می توانیم ، اگر دیروز سنگر در مقابل رژیم صدام بود امروز سنگرما این کارخانه ها و صنایع هستند ، دشمن نمی خواهد اشتغال و تولید داشته باشیم، دشمن می خواهد بیکاری باشد.
رییس جمهور اظهار کرد: تبریز، آذربایجان و جای جای ایران اسلامی اراده کرده است که استقلال صنعتی و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
وی خطاب به صاحبان صنایع و کارگران گفت: شما نشان دادید که هم دانش را دارید و هم توانایی، و اگر دانش و توانایی را ضمیمه هم کنید محصول آن ماشینی می شود که تولید می کنید.
آیت الله رئیسی به احیای واحدهای راکد کشور و بکارگیری ۶۷ هزار نفر اشاره کرد و گفت: دولت حتما باید حمایت کند زیراکه محصولات تولیدی ایران مشتاقان زیادی دارد و متقاضی برای تولیدات صنعتی ایران بسیار است.
وی به بازدید خود از شهرک چرم در تبریز اشاره کرد و گفت: با گزارشاتی که دوستان دادند دیدیم که ظرفیت های بسیاری در این صنعت در تبریز وجود دارد.
کار واحدهای تولید، تولید قدرت است
رییس جمهور گفت: امروز کاری که در واحدهای تولیدی صورت می گیرد تولید قدرت است، تولید قدرت فقط تولید موشک نیست.
آیت الله رئیسی افزود: شما با کار بزرگی که در احیای واحدها کردید تولید قدرت کردید امیدوارم که واحدهایی که همچنان راکد است به دست توانمند کارگران احیا شود و دولت و مجلس با تمام وجود در این عرصه حمایت مالی و حقوقی و قضایی خواهد کرد.
وی در مورد نگرانی های کارگران هم بیان کرد: نگران نباشید به مدیران گفتم که واحدها را مجهز کنند آینده از آن کارگران است و حقوقی از آنها ضایع نخواهد شد.
مهار تورم را با رشد تولید دنبال می کنیم 
رییس جمهور اظهار کرد: رشد تولید مد نظر رهبر را تحقق می بخشیم و مهار تورم را با رشد تولید دنبال می کنیم، تولید را افزایش می دهیم زیرا تولید داروی بسیاری از مشکلات اقتصادی است، با افزایش تولید صادرات افزایش می یابد در نتیجه درآمد بیشتر و تورم کاهشی می شود.
آیت الله رئیسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: همانطور که رهبری فرمودند تا به امروز با ایمان و امید پیشرفته ایم و با آن نیز پیش می رویم.
وی گفت: با احیای ۲۲۰ واحد راکد صنعتی در آذربایجان شرقی هفت هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شده و هزاران شغل نیز با احیای واحدهای دیگر در دست احیا ایجاد خواهد شد.
رییس جمهور با بیان اینکه احیای گروه صنعتی ماشین سازی اراده کارگران و مدیران است، افزود: در ابتدای راه هستیم و نباید کار را انجام شده و تمام شده بپنداریم.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استانی صنعتی، کشاورزی، معدنی و گردشگری است، ادامه داد: ۲۵۰ واحد در حوزه های دیگر در این استان فعال شده اند به طوری که زمینه برای جذب کارگر بیشتر فراهم شده است تا نرخ بیکاری در استان کاهش یابد.
وی تاکید کرد: نشاط اجتماعی و نشاط خانواده در گرو کار و تلاش است که با احیای واحدهای تولید اتفاق می افتد.

  • نویسنده :
  • منبع :