19 دی: معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی از ابطال مجوز پروازهای بیش از ۸ شرکت هواپیمایی به دلیل عدم لغو پروازهای چارتری در مسیرهای ممنوع خبر داد وگفت: محدودیت‌های پروازی این شرکت‌ها تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

«حسن خوشخو» در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پایان مهلت سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌ها برای ممنوعیت فروش چارتری بلیت در ۶ مسیر پرتقاضا افزود: از روز گذشته تاکنون پروازهای بیش از ۸ شرکت هواپیمایی به دلیل عدم رعایت این بخشنامه در برخی مسیرها لغو شده است.

وی توضیح داد: ایرلاین‌هایی که مجوز پرواز آنها لغو می‌شود عمده تخلف آنها فروش بلیت خارج از نرخ مصوب بوده و هم اینکه به فروش چارتری در مسیرهای ممنوع ادامه داده‌اند. 

به گفته خوشخو ابطال مجوز پروازهای این شرکت‌های هواپیمایی تا اطلاع ثانوی و تا محرز شدن رعایت نرخنامه پروازی و لغو پروازهای چارتری ادامه خواهد داشت. 

پیش از این رییس سازمان هواپیمایی در گفت‌و گو با ایرنا اعلام کرده بود: در ابلاغیه سازمان وضعیت برخورد با شرکت‌های هواپیمایی که قراردادهای چارتری خود را لغو نکرده باشند، توضیح داده شده است و برخورد قانونی با تخلفات شرکت‌های هواپیمایی در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی است.

  • نویسنده :
  • منبع :