19 دی: مهلت مجلس برای تغییر معاون سیاسی این وزارتخانه به پایان رسید و محمد باقر قالیباف این موضوع را در جلسه علنی امروز به وزیر کشور گوشزد کرد.
سید کاظم دلخوش اباتری در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور درخصوص عدم دخالت نمایندگان در امور اجرایی در سال انتخابات گفت: خواهش می کنم تکلیف ما را با این موضوع در مجلس روشن کنید. آقای ذوالنور هم در این زمینه تأکید کردند، اما آیا وزیر کشور در قبال مجلس باید پاسخ بدهد یا خیر؟

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم تأکید کرد: به جای اصلاح، تهدید هم می کنند، اگر لازم باشد تا آخر می رویم، لطفا تکلیف ما را با این موضوع روشن کنید.

 محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: بندهای 2، 4، 6 و 7 ابلاغیه مذکور خلاف قانون بود و وزیر محترم هم این موضوع را اصلاح کرد.

وی ادامه داد: وزیر قبل از اینکه به مجلس بیایند با من صحبت کردند و تصمیم بر این بود جابجایی ها انجام شود.

رئیس قوه مقننه در خصوص موضوع معاون سیاسی وزیر کشور گفت: دیروز با وزیر کشور صحبت کردم و گفتم فرصت به انتها رسیده، ایشان قول داد زودتر تصمیم بگیرند و به توافق برسند. حتماً این کار انجام می شود، اگر نشد، حق با شماست. براساس آیین نامه داخلی موضوع را دنبال خواهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، طرح استیضاح وزیر کشور با قول وحیدی برای عزل معاون سیاسی این وزارتخانه به تعویق افتاده بود و حالا با پایان مهلت مجلس به وزارت کشور، احتمال اعلام وصول آن مطرح است.



  • نویسنده :
  • منبع :