19 دی: دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) از اعزام ۳۰۰ روحانی مسلط به زبان عربی به عراق خبر داد و گفت: با کمک نرم‌افزار کاربردی اربعین، جزئیات مربوط به موکب‌ها در اختیار زائران قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام حمید احمدی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: گرچه هنوز موکب‌های عراقی در مسیر راهپیمایی به صورت کامل برپا نشده، اما حضور زائران ایرانی در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) آغاز شده است.
دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) همچنین در ادامه از برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی برای مبلغان و فعالان اربعین خبر داد.
وی با بیان این که تعدادی از مبلغان که به دو زبان اردو و پشتو آشنایی دارند به مرزهای چذابه و شلمچه برای راهنمایی زائران خارجی اعزام خواهند شد، تصریح کرد: براساس درخواست برخی از موکب داران عراقی که در راهپیمایی اربعین، حدود ۳۰۰ روحانی آشنا به زبان عربی با کمک حوزه علمیه قم به عراق اعزام می‌شوند.
احمدی همچنین گفت: در ارتباط با توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی و همچنین آداب و رسوم مردم عراق موشن‌گرافی و اینفوگرافی‌هایی تهیه شده است. دفترچه کامل زائر نیز به کمک کمیته‌های تخصصی ستاد اربعین تهیه شده تا در اختیار زائران قرار بگیرد.
دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان این که برنامه‌های فرهنگی از پنچ شنبه آینده در نجف شروع می‌شود، اظهار کرد: برگزاری همایش در ارتباط با راهپیمایی اربعین حسینی با حضور اساتید ایرانی و عراقی و اجرای روایت‌های عاشورایی از دیگر برنامه‌های این کمیته در ایام اربعین است.
وی در بخشی دیگر ازصحبت‌های خود با اشاره به افزایش امکانات نرم‌افزار تلفن همراه اربعین که در سال گذشته رونمایی و تهیه شد، گفت: یکی از امکانات جدید نرم‌افزار مورد اشاره این است که جزئیات مربوط به موکب‌های ایرانی در مسیر راهپیمایی اربعین را در اختیار زوار قرار می‌دهد.
  • نویسنده :
  • منبع :