19 دی: رونمایی جمهوری اسلامی ایران از پهپاد «مهاجر۱۰» و الحاق موشک‌های «خرمشهر» و «حاج قاسم» به نیروهای هوافضای سپاه بازتاب گسترده‌ای در رسانه های عربی داشته طوری که علاوه بر رسانه‌های کشورهای عربی، بخش عربی رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز این اتفاق را تهدیدی برای این رژیم جعلی ارزیابی کردند.

سایت شبکه روسیا الیوم در این باره با ستایش توان پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران نوشت: «مهاجر ۱۰» دارای ظرفیت پرواز مداوم ۲۴ ساعته و برد عملیاتی تا ۲هزار کیلومتر است. 

طبق گزارش این رسانه، حداکثر سرعت این پهپاد ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است و توانایی حمل انواع مهمات از جمله بمب‌های «قائم»، «الماس» و «دستواره» را دارد و به سامانه های جنگ الکترونیک مجهز است. 

روسیا الیوم همچنین گزارش داد: نیروهای مسلح ایران موشک‌های بالستیک تاکتیکی «خرمشهر» و «حاج قاسم» را دریافت و به نیروی هوافضای سپاه پاسداران اضافه کردند. 

الجزیره: ایران از پهپاد پیشرفته رونمایی کرد 

شبکه الجزیره در این باره با انتشار تصاویری از پهپاد مهاجر ۱۰ اعلام کرد: وزارت دفاع ایران امروز سه‌شنبه از پهپاد «مهاجر ۱۰» رونمایی کرد و موشک‌های بالستیک «خرمشهر» و «قاسم سلیمانی» را به نیروهای مسلح و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق کرد. 

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های عربی و صهیونیستی 

الجزیره در این باره گزارش داد که پهپاد مهاجر ۱۰ یک نسخه کاملا پیشرفته از پهپادهای ایرانی است که از قابلیت‌های بالایی نیز برخوردار است. 

ارم نیوز: ایران از توان پهپادی جدید رونمایی کرد 

در ادامه بازتاب رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰، سایت اماراتی «ارم نیوز» نیز نوشت که ایران در راستای به رخ کشیدن توان نظامی خود از پهپاد جدیدی رونمایی کرد. 

ارم نیوز در این باره اعلام کرد: این پهپاد جدید «مهاجر ۱۰» نام دارد که برد و زمان پرواز قابل توجهی دارد و همچنین قادر به حمل محموله بزرگ‌تر در مقایسه با پهپادهای دیگر است. 

این سایت در ادامه به تشریح جزئیات کامل این پهپاد پرداخته است. 

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های عربی و صهیونیستی 

روزنامه سعودی الشرق الاوسط نیز در این باره با پرداختن به ویژگی های منحصر به فرد پهپاد مهاجر ۱۰ نوشته است: این پهپاد جدید دارای برد عملیاتی 2هزار کیلومتر، قابلیت پرواز تا ۲۴ ساعت و حمل ۳۰۰ کیلوگرم وزن است که دو برابر ظرفیت پهپاد مهاجر ۶ است. 

المیادین: ایران از جدیدترین پهپادش رونمایی کرد 

شبکه خبری المیادین لبنان نیز در این باره گزارش داده است: سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران از این پهپاد که از قابلیت‌های منحصر به فردی از نظر طول و مدت پرواز و چه از نظر حمل مهمات برخوردار است رونمایی کرد. 

این رسانه در ادامه نوشته است که نیروهای مسلح ایران در چارچوب تقویت توان دفاعی خود دو موشک بالستیک تاکتیکی «خرمشهر» و «حاج قاسم» را به نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق کرد. 

رسانه صهیونیستی: مهاجر ۱۰ می تواند به اسرائیل برسد 

در همین راستا، بخش عربی وبسایت صهیونیستی « i۲۴NEWS» واکنش متفاوتی نسبت به رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰ داشته است. 

این رسانه صهیونیستی با انتشار تصاویری از این پهپاد نوشت: ایران از پهپاد مهاجر ۱۰ با قابلیت رسیدن به اسرائیل رونمایی کرد که حاوی یک تهدید صریح است. 

این وبسایت همچنین اعلام کرد: در مراسم رونمایی که با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران برگزار شد، تهدیدی برای اسرائیل به نمایش گذاشته شد و عبارت «آماده سفر به عصر حجر شوید» به زبان عبری در آنجا مشاهده می‌شد.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های عربی و صهیونیستی 

مراسم گرامیداشت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی و رونمایی از پهپاد «مهاجر ۱۰» با حضور آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد. 

آیت الله سید ابراهیم روز سه شنبه و در حاشیه بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای فناورانه و پیشرفته وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دستور آغاز الحاق و واگذاری انبوه موشک‌های راهبردی «خرمشهر» و «حاج قاسم» به نیروهای مسلح و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صادر کرد. 

در این مراسم که با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد، رئیس جمهور ضمن گرامیداشت روز صنعت دفاعی و قدردانی از همه نیروهای پرتلاش صنایع دفاعی کشور اظهار امیدواری کرد که تلاش‌های همه ما باعث ارتقای بیش از پیش عزت، افتخار و اقتدار کشور شود. 

رئیسی با رمز مبارک «یا حسین» دستور آغاز الحاق موشک راهبردی خرمشهر و حاج قاسم به نیروی هوافضای سپاه را صادر کرد. 

بومی‌شدن صنعت نظامی و خودکفا شدن در تجهیزات دفاعی، نشان‌دهنده ناکامی غرب و تحقیر غرب‌گرایانی است که درصدد تحقیر ملت و تضعیف روحیه کار و امید در کشور بودند. امروز ایران به رتبه‌های بالایی در ساخت سلاح و تجهیزات نظامی رسیده است و می‌تواند در میدان ساخت هواپیمای مسافربری و خودرو نیز حماسه‌ساز شود.

  • نویسنده :
  • منبع :