19 دی: یک زن اهل ایالت «یوتا» در آمریکا که توانسته بود در شبکه اجتماعی - ویدیویی یوتیوب برای خود صدها هزار دنبال‌کننده دست و پا کند و به آنها درباره چگونه تربیت کردن فرزندان‌شان تعلیم دهد، به اتهام بدرفتاری و غفلت از فرزندانش بازداشت شد.
به گزارش بی بی سی، «روبی فرنک» و شریک کاری‌ِ وی، «جودی نن هیلدبرنت» در شهر «ایونزِ» ایالت یوتا بازداشت شدند.
ماموران به هنگام بازداشت او، دختر ۱۰ ساله‌اش که آشکارا از سوءتغذیه رنج می‌برد را مستقیم از خانه به بیمارستان منتقل کردند.
فرنک و شریک کاری‌ او هر دو با اتهام‌های جدی آزار کودکان روبرو هستند.
پلیس می‌گوید: ماجرا از آنجا آغاز شد که پسر ۱۲ ساله فرنک از پنجره خانه‌شان فرار می‌کند و برای کمک گرفتن، نزد همسایه‌ها می‌رود و از آنها آب و غذا طلب می‌کند.
همسایه‌ای که به پلیس تلفن کرده می‌گوید: از ظاهر نحیف این پسربچه مشهود بوده که او دچار سوءتغذیه است و روی بدن او آثار جراحت پانسمان نشده دیده می‌شده است.
این همسایه همچنین گفته روی دستان و پاهای این پسربچه نوارچسب‌های پهن که برای محصور کردن استفاده می‌شود، وجود داشته است.
در بیانیه پلیس محلی هم آمده است که ماموران به محض رسیدن به محل، جراحات و آثار سوءتغذیه را در این پسربچه مشاهده و مستند کرده‌اند.
در بیانیه پلیس تصریح شده است که ماموران به سرعت این پسر ۱۲ ساله را به بیمارستان منتقل کردند چرا که آثار جراحات عمیق و بسته شدن با طناب و سوءتغذیه جدی را در او مشاهده کردند. به گفته پلیس، دختر ۱۰ ساله فرنک هم به بیمارستان انتقال داده شده است.
ماموران سپس با کسب مجوز قضایی به خانه فرنک بازگشته و علاوه بر بازداشت او، چهار کودک دیگر را هم از این خانه به مرکز نگهداری موقت منتقل کرده‌اند.
فرنک که ۴۱ ساله است در سال ۲۰۱۵ و از طریق انتشار ویدیوهایی در کانال یوتیوب خود به نام «۸ مسافر» (8 Passengers) شهرت یافت که محتوایی درباره «والد بودن» و روش‌هایی که او برای تربیت شش فرزندش به کار می‌گرفت، منتشر می‌کرد.
کانال یوتیوب او کم کم شهرت یافت و تعداد مشترکان آن به دو میلیون نفر رسید. هر چند این کانال به علت شکایات و تخلفات متعدد چند ماه پیش از سوی شرکت یوتیوب غیرفعال شد.
این ویدیوبلاگر قبلا هم به علت اعمال روش‌های «سختگیرانه و بی رحمی» با فرزندانش با اعتراض و شکایت رسمی روبرو شده بود.
برای مثال، پسر او یک بار اعتراف کرده بود که مادرش برای تنبیه او را چند ماه مجبور به خوابیدن روی یک گونی پر از حبوبات کرده بود. فرنک در کانال خود از گرسنگی دادن به کودکان هم به عنوان یکی از روش‌ها برای «تربیت» فرزندانش یاد کرده بود.
توصیه به مجبور کردن کودکان به خوابیدن روی گونی پر از حبوبات باعث شده بود که برخی از بینندگان کانال فرنک رسما از او به مقامات محلی در یوتا شکایت کنند هر چند او به ماموران گفته بود که گفته‌های او خارج از متن و به طور نادرست تعبیر شده است.
فرنک حتی در ویدیوهایی که جودی هیلدبرنت در یوتیوب منتشر می‌کند هم در کنار این مشاور سبک زندگی دیده شده بود. کانال یوتیوب هیلدبرنت در یوتیوب بینندگان قابل توجهی دارد.
در یکی از این ویدیوها که در ماه مه سال گذشته میلادی (۲۰۲۲) منتشر شده، فرنک خودش را «دستیار» هیلدبرنت معرفی می‌کند.
به گزارش رسانه‌های آمریکا، پس از بازداشت فرنک، دختر بزرگ او به نام «شری فرنک» در اینستاگرام نوشت که او و سایر اعضای خانواده بسیار خرسندند که بالاخره عدالت در حال اجرا است.
او نوشته است:‌ ما سال‌ها بود که به پلیس و مرکز حمایت از کودکان می‌گفتیم که کاری بکنند و حالا خوشحالیم که آنها بالاخره دست به کار شدند.
  • نویسنده :
  • منبع :