صبح امروز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲ صدای مهیبی در سطح شهر گرگان به گوش رسید که سخنگوی وزارت دفاع درباره علت این حادثه گفته است یکی از سامانه‌ها که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده دچار نقض فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود و قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان فرود آمده است.
پیش از ظهر دوشنبه بر اثر سقوط یک شیء ناشناس در بلوار استاندارد گرگان، صدای مهیبی در شهر شنیده شد.
گزارش‌های اولیه حکایت از این داشت که در اثر موج انفجار سقوط ناشی این شیء شیشه منازل اطراف و اتومبیل‌های واقع در اطراف محل حادثه شکسته است.
همچنین به گفته مسئولان امنیتی و انتظامی تیکه‌های این شیء در هنگام انفجار در ۸ نقطه شهر گرگان سقوط کرده است.
2 نفر مصدوم شدند
در همین رابطه علی مهاجر، معاون استاندار گلستان با اشاره به سقوط پهپاد در گرگان اظهار کرد: این پهپاد حوالی ساعت ۹ صبح ساقط شده و تکه‌های آن در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرد.
وی شایعه ساقط شدن ۸ فروند پهپاد را تکذیب کرد و گفت: این تکه‌ها مربوط به یک پهپاد می‌باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان تصریح کرد: نیروهای نظامی و امنیتی مشغول بررسی ابعاد این حادثه هستند.
وی متذکر شد: در اثر سقوط این پهپاد در مناطق مسکونی دو شهروند مجروح شدند.
همچنین سردار طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع درباره علت حادثه امروز در گرگان گفت: یکی از سامانه‌های آفندی در مرحلهٔ آزمایشی از مسیر خود منحرف شده و در گرگان سقوط می‌کند.
وی با اشاره به جزئیات سقوط پهپاد در گرگان، گفت: در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه دارد، یکی از سامانه‌هایی که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده، دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی، متلاشی و قطعاتی از این سامانه در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده است.
طلایی نیک گفت: تیم‌های امدادی و عملیاتی در حال جمع آوری قطعات فروده آمده هستند.
وی تاکید کرد: ضمن تشکر از اهالی شریف گرگان انتظار داریم که اگر قطعات باقیمانده ای را مشاهده کردند از دستکاری و یا جا به جایی آنها خودداری کنند تا انشالله تیم‌های عملیاتی و امدادی بتوانند وظایف امدادی را در اسرع وقت به اتمام برسانند.
سردار طلایی افزود: در مناطق کویری داخلی کشور آزمایش سامانه پهادی با سامانه‌های آفندی انجام شده، منتها در یکی از این آزمون‌های تحقیقاتی، یکی از سامانه‌ها دچار نقص شده است.
سخنگوی وزارت دفاع گفت: ستاد امدادی و تعمیر در استان گلستان مسؤولیت جمع آوری قطعات سقوط کرده را برعهده گرفته اند و مردم می‌توانند به این ستاد اطلاع رسانی کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :