19 دی: مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ایجاد شهرهای جدید مهرگان، گلمان، تابناک و چاه‌مبارک در مرحله ثبت شرکت قرار دارد و وارد فاز عملیاتی شده است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح سیاست‌های آن شرکت برای ایجاد شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی به منظور تحقق اهداف کلان دولت سیزدهم، اظهار کرد: اکنون بیش از ۷۷ نقطه برای شکل‌گیری شهرها و شهرک‌های مسکونی جدید شناسایی شده و در دستور کار برای ساخت قرار دارد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تقاضای بالای مسکن در سامانه نهضت ملی مسکن و انتظار متقاضیان برای ایجاد ظرفیت‌های جدید در تأمین زمین توسط شرکت عمران شهرهای جدید، افزود: بخشی از مأموریت‌های شرکت عمران شهرهای جدید در کنار ساخت مسکن و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی برای تأمین زمین در شهرهای جدید متمرکز شده است. در همین رابطه نیز ایجاد ۴ شهر جدید مهرگان، گلمان، تابناک و چاه مبارک در دستور کار است که با توجه به مصوبه هیأت دولت، ثبت شرکت، ساماندهی و اجرای پروژه شهرسازی آن‌ها در برنامه است.
وی گفت: ایجاد این چهار شهر جدید هم اکنون در مرحله ثبت شرکت قرار دارد و هم‌زمان موضوع استقرار مجریان این شهرهای جدید در حال پیگیری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از مسئولان ۴ استان نوار ساحلی جنوب برای اخذ مصوبات سکونتگاهی در کمتر از سه ماه، گفت: مجموعه کارهای انجام شده نشان از عزم جدی برای ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید دارد که در تلاش هستیم تا با اخذ به موقع مصوبات آنها از شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران بتوانیم هرچه سریع‌تر وارد فاز اجرایی ساخت شهرها و شهرک‌های مسکونی جدید شویم.
جعفری در پایان تاکید کرد: مراحل شناسایی و مکان‌یابی شهرها و شهرک‌های جدید بر اساس نیاز استان و میزان مهاجرت پذیری با تاکید بر ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای جدید در حال پیگیری است.
  • نویسنده :
  • منبع :