19 دی: رضا رشیدپور به نامه رئیس دانشگاه تهران به رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حذف و جمع‌آوریِ کافه‌های زیرمجموعه این دانشگاه واکنش نشان داد.
رضا رشیدپور در توئیتی نوشت:  دوستان محترم طرفدار دولت، این نامه را رییس «دانشگاه تهران» نوشته‌ است. استدعا می‌کنم چند کلمه توضیح دهید که چنین اقداماتی چه تاثیر مثبت و امید بخشی بر مردم دارد؟ همچنین مزید امتنان است اگر ارتباط مبنایی تعطیل کردن کسب و کار حلال مردم با ریاست دانشگاه تهران را تبیین فرمایید. سپاس.
پیش از این پژمان موسوی، روزنامه‌نگار با انتشار متن نامه رییس دانشگاه تهران نوشت:
«رییس دانشگاه تهران در این نامه، با افتخار از حذف و جمع‌آوریِ کافه‌های اطراف تهران که مالکیتِ ساختمان‌هایش در اختیار دانشگاه بوده نوشته و اعلام کرده که کافه پنجره، کافه ایما، کافه باراکا، کافه سکو و… به خواست و دستورِ این دانشگاه تعطیل شده‌اند. دلیل؟ باور نکردنی است: «جلوگیری از اشاعه‌ی فرهنگ غیرخودی»، «صیانت از فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی» و «جهاد علمی برای تحقیق دانشگاه کارآفرین»!
این نامه در ادامه از عدم تعطیلیِ کافه گُدار که به باور رییس دانشگاه تهران فعالیتِ آن مغایر ارزش‌های اسلامی است هم اظهارِ ناخرسندی می‌کند و وعده می‌دهد که این کافه هم در آینده‌ی نزدیک تعطیل می‌شود.
مهم‌ترین نکته‌ی نامه آن‌جاست که رییس دانشگاه حتی فعالیت‌های کافه‌هایی که مالکیتِ آن با دانشگاه نیست را هم زیرسوال می‌برد و اعلام می‌کند که «همکاران و نیروهای مامور، وظایف خود را با جدیت پیگیری می‌کنند». این وضعیتِ مهم‌ترین نهادِ علمی کشور و ریاستِ آن است. زیاده عرضی نیست.»

  • نویسنده :
  • منبع :