19 دی: عضو مجلس خبرگان رهبری به بیان مشکلات داخل کشور و تورم و گرانی پرداخت و گفت: در حال حاضر مسائل اقتصادی، گرانی‌ها و تورم کمر عده زیادی از مردم را خم کرده است که بخشی به دلیل تدبیر نا درست مسئولان است؛ و برخی دیگر برما تحمیل شده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توصیه بر اینکه باید ببینم نظام جمهوری اسلامی در دنیا چه کرده، گفت: محور مقاومت فقط یک اثر از آثار نظام جمهوری اسلامی است که گروه محدودی در یمن در مقابل آمریکا ایستادند؛ امروز همان گروه شیعی در یمن حکومت را در دست گرفته و به کمک برادران خود در غزه آمدند.
آیت الله صادق آملی لاریجانی امروز در دیدار با علما و روحانیون در مسجد جامع ساری، به بررسی مشکلات کشور و اهمیت شرکت در انتخابات پرداخت.
وی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات جمهوری اسلامی این است که بر مدار ولایت قرار دارد، اظهار کرد: قانون اساسی کشور ما یکی از پیشرفته‌ترین قوانین اساسی دنیاست و به شهادت کسانی که قوانین اساسی کشور‌های مختلف را بررسی می‌کنند؛ قانون اساسی کشور ما بر اساس توحید، ولایت و امامت می‌دانند.
آیت الله لاریجانی تصریح کرد: منشاء ولایت فقیه، ولایت‌الله است و نظامی که براساس توحید و معاد باشد این نظام برای بقاء خود به جهاد نیاز دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه چرا باید از یک حکومت اطاعت شود، افزود: برخی فلسفه سیاسی را متکی بر رضایت عمومی، قدرت و رای می‌دانند. در برخی از نظامات با رای مردم می‌آیند که به جهان ظلم می‌کنند که نتیجه لیبرال دموکراسی است. اگر از منظر فکری، نظری و فلسفی فکر شود اکثریتی که آنان را روی کار می‎آورند که عوامل خودشان هستند.
این مسئول افزود: نظام جمهوری اسلامی، نظام جدیدی را در پاسخ به این اظهارات مطرح کرده است که چرا باید از حکومت اطاعت شود که نظر ولایت فقیه است که این بایستی‌ها منشاء مشروعیت حکومت الهی دارد؛ اما فعلیت این حکومت‌ها به رای مردم است.
آیت الله لاریجانی با تاکید براینکه مشروعیت حکومت به الزاماتی است که از کتاب، سنت و ولایت فقیه استفاده می‌کنیم و مقبولیت موجب فعلیت این نظام می‌شود، تصریح کرد: امام راحل تمام تلاششان این بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی با رای مردم روی کار بیاید. اما مشروعیت حکومت‌ها باید براساس حکومت الهی باشد.
وی افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی مانند چهار دهه اخیر نیاز به حضور مردم در صحنه دارد؛ روحانیت معظم که به توصیه‌های حضرت امام باید روشنگری کنند امروز وظیفه مهمتری دارند؛ ما روحانیون موظفیم درک صحیحی از اهمیت نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم و نظر‌ها معطوف به مسائل داخل کشور نباشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری به بیان مشکلات داخل کشور و تورم و گرانی پرداخت و گفت: در حال حاضر مسائل اقتصادی، گرانی‌ها و تورم کمر عده زیادی از مردم را خم کرده است که بخشی به دلیل تدبیر نادرست مسئولان است؛ و برخی دیگر برما تحمیل شده است.
این مسئول گلایه‌های مردم را از فشار‌های اقتصادی به حق دانست و ادامه داد: بخشی از این مشکلات هزینه‌ای است که برای داشتن استقلال می‌پردازیم. جنگ هشت ساله هم به ما تحمیل شد؛ و جوانانی که به شهادت رسیدند علاوه بر تحمیل این جنگ فرصتی بود که ما به استقلال برسیم.
آیت الله لاریجانی با توصیه بر اینکه باید موقعیت جمهوری اسلامی را با همسایگانش مقایسه کنیم، اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا با تمام وقاحت میهمان کشوری می‌شود که سال‌ها از نفت آن کشور استفاده می‌کند و در حضور سلطان آن کشور، آن‌ها را به گاو شیرده تعبیر می‌کند و ما اجازه اینگونه رفتار را به کسی نمی‌دهیم. نظام جمهوری اسلامی راه آنان را بسته است.
وی با توصیه بر اینکه باید ببینم نظام جمهوری اسلامی در دنیا چه کرده، تصریح کرد: محور مقاومت فقط یک اثر از آثار نظام جمهوری اسلامی است که گروه محدودی در یمن در مقابل آمریکا بایستند؛ امروز همان گروه شیعی در یمن حکومت را در دست گرفته و به کمک برادران خود در غزه آمدند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ادامه کار امام راحل را مقام معظم رهبری در دست گرفته و خون شهدا اینگونه نظام را در جهان مستحکم کرد، گفت: مشکلاتی در کشور است، اما باید توجه شود اگر در نظام جمهوری اسلامی اقتدار و امنیت باشد وضعیت اقتصادی هم بهبود می‌یابد.
این مسئول افزود: عقل حکم می‌کند برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم و نارسایی‌ها را بپذیریم به فکر حل مشکلات مردم باشیم.
آیت الله لاریجانی با تاکید براینکه حضور در پای صندوق‌های رای بزرگترین عبادت است تا از این نظام شیعی در دنیا دفاع شود، یادآور شد: امروز نظام شیعی در دنیا آزادانه اسم امیرالمومنین و ائمه اطهار را می‌برد و برای بزرگداشت آنان جلسات برگزار می‌کند.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی افتخار می‌کنیم که پیرو ولایت فقیه هستیم برای حفظ نظام هر کاری دست ما بر بیاید انجام می‌دهیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بیان مشکلات و تذکر به مسئولان اگر تخریب نباشد اشکالی ندارد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر همین است اگر خطایی دیده شد برای اصلاح کردن مطرح شود.
وی افزود: اینکه به چه کسی رای دهیم مهم است، مردم با حضور در پای صندوق‌های رای نشان می‌دهند که در تثبیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی پای کار هستند.
آیت الله صادق لاریجانی با تاکید بر استفاده از فضائل ماه رجب، خاطرنشان کرد: آثار معنوی ماه رجب را نباید فراموش کنیم، باید در این ماه قلبمان از تاریکی‌ها زدوده شود.
  • نویسنده :
  • منبع :